Generic selectors

انواع کیک

پختن کیک یکی از خوشمزه ترین هیجان های زندگی است. تنها با چند قلم مواد اولیه می توانید خوراکی درست کنید که تقریبا همه عاشق آن هستند.

پخت این شیرینی خوشمزه پیشینه ای به بلندای تاریخ دارد و تنوع آن بی نظیر است. برخی از کیک ها میوه ای هستند و طعم ترش و شیرینی دارند، مانند کیک لیمو، انبه یا کدو حلوایی. هرکسی که عاشق میوه است قطعا این مدل ها را می پسندد.

کیک های شکلاتی و اسفنجی همچون شیفون معمولا جز لاینفک جشن تولدها هستند. کیک های شکلاتی خود به تنهایی دریایی از تنوع دارند.

می توانید آنها را به شکل ساده تهیه کنید یا سراغ گزینه های دیگری همچون کیک شکلاتی آلمانی یا کیک خیس شکلاتی بروید. کیک تولد با استفاده از خامه، باترکریم یا فوندانت و دیگر اقلام تزیین می شود.

اگر مایلید کیک ها به صورت تک نفره سرو شوند و نیازی به تکه کردن نباشد می توانید انواع مافین یا کاپ کیک را از ایران کوک بیاموزید و هر وقت که دوست داشتید بپزید.

این کیک های کوچک بسیار خوشمزه هستند و حتی دستورات عجیبی همچون مافین اوتمیل نیز در میان آنها دیده می شود، طعمی جدید و متفاوت که قطعا شما را حیرت زده می کند. 

چیزکیک یا کیک پنیر یکی دیگر از انواع این خوراکی دوست داشتنی است. همانطور که از نامش پیداست در این مدل از پنیر استفاده می شود، البته دقت داشته باشید که پنیر به کار رفته در این نوع کیک خامه ای و بدون نمک است.

برخی از چیزکیک ها یخچالی هستند و در آنها از انواع ژله استفاده می شود و بسیاری از آنها نیز باید داخل فر پخته شوند. 

برخی از کیک ها طعم های متفاوتی دارند، زیرا در مواد اولیه آنها اقلام خاصی وجود دارد، به عنوان مثال می توان به کیک ریواس، ارده و کنجد، سون آپ و … اشاره کرد.

کیک هایی هستند که با وجود اسم سختی که دارند بسیار ساده تهیه می شوند، مانند کیک ژنوایی یا باندت، با چند ماده اولیه ساده این دو خیلی سریع آماده می شوند.

در اکثر جشن های تولد و مهمانی ها کیک های کوچک و زیبایی مشاهده می شوند که شبیه بستنی چوبی هستند، شاید آنها برایتان جالب بوده اند و دوست دارید طرز تهیه شان را یاد بگیرید؛

باید بگوییم این کوچولوهای دوست داشتنی پاپ کیک هستند و درست کردنشان اصلا کار پیچیده ای نیست، تنها اندکی ذوق، خلاقیت و حوصله می خواهد. 

آیا تا به حال اسم کیک سابله رو شنیده اید؟ این نوع کیک ها بافتی بیسکویتی دارند و به صورت لایه لایه تهیه می شوند. در بین لایه های سابله معمولا از خامه قنادی و میوه های روز استفاده می شود.

یک سری از کیک ها هستند که با دیدنشان مناسبت های خاصی را به یاد می آوریم، به عنوان مثال کیک ردولوت یا کیک قرمز که بدون شک برای همه یادآور روز ولنتاین است.

کیک ها یا پاپ کیک های هندوانه ای نیز خبر از نزدیک شدن یلدا می دهند. 

انواع کیک ها به تنهایی خوشمزه و محبوب هستند، اما وقتی در کنار خوراکی های لذیذ دیگری همچون بستنی قرار می گیرند بسیار عالی می شوند.

کیک بستنی یکی از آن خوراکی های خوشمزه است که کمتر کسی به راحتی از کنارش می گذرد. این خوشمزه بی نظیر به ویژه برای کودکان بسیار محبوب است، زیرا از ترکیب دو ماده غذایی تهیه می شود که آنها عاشقش هستند.

اگر بخواهیم درباره انواع کیک ها صحبت کنیم باید کتابی قطور بنویسیم! این خوراکی بی نظیر پای ثابت هر مهمانی و دور همی است و تقریبا هر کسی می تواند آن را در خانه تهیه کند، شما نیز اگر تا به حال امتحان نکرده اید، همین الان دست به کار شوید و یکی از چندین دستور ما را انتخاب و کیک مورد علاقه خود را درست کنید.