داریم رفته رفته به ایام محرم نزدیک میشیم. کم کم خیابون ها دارن به رنگ محرم در میان و شور و حال حسینی شهرها رو پر میکنه. همون طور که میدونید در ماه محرم و صفر مراسم های عذاداری زیادی برگزار میشه. نذری محرم هم یکی از چیزهایی هست که باید خودمون رو براش آماده کنیم. درسته که اصول آشپزی ثابت هست ولی غذا درست کردن برای جمعیت زیاد هم نکات خاص خودش رو داره. موقع تهیه غذای نذری محرم باید دقت زیادی داشته باشید. چون با یه اشتباه کوچک کلی مواد اولیه و کلی زحمت به باد میره. برای همین تصمیم گرفتم یه مطلب کلی در مورد تهیه غذاهای نذری بنویسم تا در این ماه عزیز و ماه های دیگه بتونید ازش کمک بگیرید.

اول یه توضیح کلی در مورد غذاهای نذری میدم. بعد هم مواد اولیه لازم 10 غذایی که بیشتر از همه به عنوان نذری در ماه محرم رایج هست رو برای صد نفر مینویسم. با استفاده از این لیست میتونید برای جمعیت زیاد هر کدوم از این غذاها رو که خواستید تهیه کنید. قبل از مواد لازم هر غذا چند نکته در مورد تهیه غذاهای نذری محرم مینویسم که باید حتماً بدونید. البته بعضی از این نکات رو ممکنه از قبل بدونید ولی به هر حال برای دوستانی که تازه کار هستند باز مینویسم. راستی این نکته هم بگم که در مورد حلوای نذری قبلاً به طور جامع در مطلب دیگه ای صحبت کردیم.

نذری محرم

غذاهای نذری محرم چه هستند؟

خب، راستش رو بخواین هر غذایی رو میشه به عنوان نذری هم درست کرد. مخصوصاً ایام محرم چون 10 روز هست مراسم زیاد داره، معمولاً شاهد این هستیم که غذاها و شیرینی ها و نوشیدنی های مختلفی برای نذری میدن. روز عاشورا معمولاً قیمه نذری تهیه میکنن. در 9 روز دیگه از غذاهایی مثل قورمه سبزی نذری، عدس پلو نذری، پلو مرغ، کباب، حلیم، جوجه و لوبیا پلو استفاده میشه. البته در بعضی شهرها غذاهای نذری محرم میتونه کمی متفاوت باشه. از جمله میشه به آبگوشت پلو کاشان، ته چین گوشت گرمسار، خورشت سبزی اهواز، قیمه نثار قزوین و شله مشهدی اشاره کرد.

توی این مطلب میخوام در مورد 10 غذای نذری محرم صحبت کنم که بیشتر از همه رایج هستند. طرز تهیه غذاهای نذری با غذاهای دیگه فرقی نداره. فقط ممکنه ادویه های متفاوتی استفاده بشه. البته یه سری نکات ریز داره که در انتهای مطلب بیشتر در موردش صحبت میکنیم. اما چیزی که بیشتر برای افراد سؤال هست مقدار مواد لازم برای غذاهای نذری هست. بنابراین در ادامه مواد لازم برای 10 غذای نذری محرم برای 100 نفر رو برای شما عزیزان مینویسم. طبیعتاً برای 50 نفر میتونید مقادیر رو نصف کنید و برای 200 نفر یا بیشتر به همون نسبت مواد رو بیشتر بکنید.

10 غذای نذری محرم

1- قیمه، غذای نذری محرم

طرز تهیه قیمه نذری امام حسین رو قبلاً به طور مفصل توضیح دادیم. اما اگر فقط میخواین مقدار مواد اولیه لازم برای 100 نفر رو بدونین در ادامه براتون لیستش رو نوشتم. ادویه به دلخواه هست. ولی اگر اطلاعات دقیق تری خواستید مطلب مربوط به قیمه رو بخونید. برای خوشمزه شدن قیمه نذری محرم حتماً از پیاز داغ فراوان و آب گوجه یا رب خانگی استفاده کنید.

نذری محرم

مواد لازم برای 100 نفر:

گوشت 8 کیلوگرم

پیاز 8 کیلوگرم

سیب زمینی 8 کیلوگرم

لپه 3 و نیم کیلوگرم

رب گوجه 1 کیلو و 300 گرم

لیمو عمانی  600 گرم

2- قورمه سبزی نذری امام حسین

یکی دیگه از غذاهای نذری محرم که تقریباً توی همه شهرهای ایران برای عذاداری های این ماه تهیه میشه قورمه سبزی هست. مواد لازم برای تهیه قورمه سبزی نذری برای 100 نفر در ادامه گفته شده. یادتون باشه گوشت قورمه سبزی نباید مثل قیمه خیلی ریز بشه. بهتر هست که از گوشت گوسفندی استفاده کنید. اما میشه از گوساله هم استفاده کرد. برای طعم بهتر این غذای نذری محرم یه مقدار پودر لیمو عمانی هم اضافه کنید.

قورمه سبزی نذری محرم

مواد لازم برای 100 نفر:

گوشت خورشتی 8 کیلوگرم

پیاز 8 کیلوگرم

لوبیا قرمز یا چیتی 2 کیلوگرم

سبزی قورمه 10 کیلوگرم

لیمو عمانی 1 کیلوگرم

3- زرشک پلو با مرغ نذری محرم

به نظرم زرشک پلو با مرغ مجلسی ترین غذای نذری محرم هست. اما چه بخواین زرشک پلو با مرغ نذری درست کنید چه هر نوع خورشتی، نیاز به پلو دارید. دوستان زیاد میپرسن که برای 100 نفر چند کیلو برنج لازم است؟ باید بگم که برای این تعداد حدود 15 کیلوگرم برنج لازم هست. مقدار نمک هم خیلی اهمیت داره که پلو شما شور نشه. پس به ازای هر کیلو برنج سه قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید. در ضمن موقع آبکش کردن بچشید و اگر حس کردید برنج شور هست کمی آب ولرم روی آبکش بگیرید.

بعد از گذاشتن ته دیگ و ریختن برنج نیم پز شده رویش به ازای هر کیلو برنج نصف پیمانه آب و یک چهارم پیمانه روغن اضافه کنید. البته اگه احیاناً از دستتون در رفت و برنج زیاد نرم شده بود دیگه آب نریزید و فقط از روغن استفاده کنید تا غذای نذری شما خراب نشود.

تهیه مرغ به عنوان غذای نذری محرم به نسبت آسون هست. فقط باید نمک و ادویه به مقدار کافی استفاده کنید. از رب خانگی با کیفیت استفاده کنید تا یه غذای نذری با طعم بی نظیر داشته باشید.

زرشک پلو با مرغ نذری محرم

مواد لازم برای 100 نفر:

برنج 15 کیلوگرم

نمک 2 و نیم پیمانه

روغن 4 و نیم پیمانه

زرشک  2 کیلوگرم

شکر 500 گرم

برای مرغ نذری:

مرغ 35 کیلوگرم

رب گوجه دو قوطی 900 گرمی

پیاز 1 کیلوگرم

هویج  2 کیلوگرم

4- عدس پلو نذری محرم

در خیلی از شهرها عدس پلو هم غذای نذری محرم حساب میشه. حالا میتونه عدس پلو با گوشت چرخ کرده باشه یا عدس پلو با خرما و کشمش. بعضی ها به گوشت عدس پلو رب هم میزنن. ولی من شخصاً ترجیح میدم رب استفاده نکنم. برای گرفتن بوی زحم گوشت میشه در این غذای نذری محرم از زیره یا پاپریکا استفاده کرد.

در صورتی که برنج رو آبکش میکنید موقع خیسوندن برنج بهش حسابی نمک بزنید. ولی موقع پخت آبش رو خالی کنید و روی برنج آب بگیرید تا نمک بره و پلو شور نشه. بعد به ازای هر سه پیمونه یک قاشق چایخوری نمک بزنید. موقع ته دیگ گذاشتن هم خوب کف قابلمه رو چرب کنید. میتونید یه مقدار کنجد بپاشید و بعد نون لواش رو قرار بدید تا ته دیگ کنجدی داشته باشید. عدس رو بهتر هست جدا بپزید تا مطمئن بشید له نمیشه. وقتی هنوز کمی سفت هست عدس رو بردارید.

عدس پلو نذری

مواد لازم برای 100 نفر:

برنج 12 کیلوگرم

عدس  8 کیلوگرم

پیاز 8 کیلوگرم

گوشت چرخکرده  6 کیلوگرم

کشمش  3 کیلوگرم

روغن 2 لیتر

روغن سرخ کردنی 2 لیتر

5- باقالی پلو نذری امام حسین

یکی دیگه از غذاهایی که به عنوان نذری محرم رایج هست باقالی پلو است. گاهی باقالی پلو را با مرغ تهیه میکنند و گاهی هم با خورشت گوشت. تهیه این پلوی خوشمزه هم شبیه به پلو ساده است. فقط باقالی تازه رو داخل آب جوش میریزید و بعد از این که چند غل خورد برنج رو اضافه میکنید. بعد از این که برنج پخت (مغزش هنوز کمی خام باشه) اون رو آبکش میکنید. کف دیگ آب روغن میدید و ته دیگ میذارید. حالا برنج و باقالی رو لایه لایه میریزید و روی هر لایه شوید و مقداری دارچین میدید. دارچین طعم باقالی پلو نذری محرم رو عالی میکنه.

باقالی پلو نذری

مواد لازم برای 100 نفر:

برنج 15 کیلوگرم

شوید 5 پیمانه

باقالی بدون پوست 5 کیلوگرم (10 کیلو باقالی با پوست)

نمک حدوداً 3 پیمانه

روغن حدوداً 5 و نیم پیمانه (1 لیتر+ 1 پیمانه)

دارچین به مقدار کافی

6- کباب کوبیده نذری امام حسین

درست کردن کباب کوبیده نذری محرم هم مثل تهیه کوبیده معمولی هست که قبلاً طرز تهیه ش رو گفتیم. البته  ممکنه برای تهیه غذای نذری محرم شما یخچالی نداشته باشید که اون همه سیخ کباب توش جا بشه. پس گوشت و پیاز و ادویه رو که مخلوط کردید، بگذارید توی یخچال تا سرد بشه. بعد سیخ بگیرید و کباب کنید. همزمان که یه سری سیخ کباب آماده میشه سری قبلی رو کباب کنید. مقدار مواد اولیه که در زیر نوشتم برای هر نفر دو سیخ کباب (در مجموع 250 گرم) در نظر گفته. شما میتونید این مقدار رو کمتر کنید. مثلاً برای هر نفر یک سیخ 150 گرمی یا 200 گرمی در نظر بگیرید. فقط به همون نسبت پیاز و نمک رو هم کمتر کنید. در ضمن میتونید از پاپریکا و زردچوبه هم برای طعم دادن به کباب کوبیده نذری محرم استفاده کنید.

تهیه سیخ کوبیده

مواد لازم برای 100 نفر:

گوشت 25 کیلو گرم (20 کیلو گوشت + 5 کیلو چربی)

پیاز 6 کیلوگرم

نمک  1 و 1/3 پیمانه

7- حلیم نذری محرم

حلیم پزون یکی از اون سنت های قدیمی هست که همیشه در ایام محرم رواج داشته. قدیم توی بعضی از شهرها، بچه ها علم دستشون میگرفتن و توی کوچه ها میگشتن و برای تهیه حلیم نذری محرم از در خونه ها هیزم جمع میکردن. پختن حلیم در اون زمان که امکانات مثل حالا نبود کار واقعاً سختی بود و کلی از مردم یه روستا باید مشارکت میکردن تا حلیم آماده بشه. مطمئناً الان کار راحت تر شده. ولی هنوز هم تهیه غذای نذری محرم کار دسته جمعیه و حداقل به مشارکت 4-5 نفر احتیاج هست.

میدونید که تهیه حلیم خوشمزه و عالی نیاز به هم زدن زیادی داره. اما اصلاً نگران این قضیه نباشید. میدونید که همه مشتاق هم زدن حلیم و آش نذری هستن. فقط از قبل به دوست و آشنا بگید که قصد دارید حلیم نذری درست کنید. این طوری هم یه دور همی کوچک قبل از مراسم دارید و هم کار هم زدن حلیم بین افراد تقسیم میشه.

حلیم نذری محرم

مواد لازم برای 100 نفر:

گندم پوست کنده 7 کیلو و نیم

گوشت گوسفندی 7 کیلو ونیم

روغن 3 کیلوگرم

نمک  نصف پیمانه

شکر و دارچین به دلخواه برای روی حلیم

8- لوبیا پلو نذری امام حسین

در مورد پلوهای نذری مختلف صحبت شد. جا داره از لوبیا پلو هم یادی بکنیم. شاید ساده ترین غذای نذری محرم همین لوبیا پلو باشه که البته در بعضی شهرها به این غذا میگن استانبولی. استانبولی نذری به نظرم خیلی خوشمزه هست. مخصوصاً اگر از آب گوجه یا رب با کیفیت، پیاز داغ فراوان و دارچین در تهیه ش استفاده بشه.

لوبیا پلو نذری امام حسین

مواد لازم برای 100 نفر:

برنج  15 کیلوگرم

لوبیا سبز 11 کیلوگرم

گوشت خورشتی 10 کیلوگرم

رب گوجه  4 و نیم پیمانه

پیاز 7 کیلوگرم

9- آش رشته نذری محرم

آش نذری تنوع زیادی داره و قبلاً به طور مفصل راجع بهش صحبت کردیم. پس بی معطلی بریم سراغ موادی که برای تهیه آش رشته نذری برای صد نفر لازم هست.

آش رشته نذری

مواد لازم برای 100 نفر:

نخود 1 کیلو و نیم

عدس 3 کیلوگرم

لوبیا قرمز 1 کیلو و نیم

لوبیا چیتی 1 کیلو و نیم

سبزی آش  15 کیلوگرم

رشته آشی 8 کیلوگرم

پیاز 8 کیلوگرم

کشک برای روی آش  2-3 کیلوگرم

10- شله زرد نذری

درسته که شله زرد غذا نیست اما یکی از ضروریات محرم هست. بعدش هم که نزدیک به اربعین میشیم. پس میشه گفت فصل شله زرد های نذری خوش رنگ و خوشمزه نزدیکه! شله زرد هم مثل حلیم نیاز به هم زدن داره. البته هم زدن شله زرد به سختی حلیم نیست. تازه کافیه شما نیت کنید تا کلی آدم مشتاقانه برای هم زدن شله زرد نذری محرم صف بکشن.

شله زرد نذری

مواد لازم برای 100 نفر:

خرده برنج  3 کیلوگرم

شکر  5 کیلوگرم

زعفران 1 و نیم مثقال

کره 150 گرم

گلاب 3 و نیم پیمانه

خلال بادام 3 و نیم پیمانه

هل پودر شده  3 قاشق غذاخوری

دارچین برای روی شله زرد به دلخواه

اما بگذریم از غذای نذری محرم. یادمان باشد: اول نماز حسین،بعد عزای حسین. اول شعور حسینی،بعد شور حسینی. محرم و صفر بالیدن است،نه فقط نالیدن. بساطش آموزه است،نه موزه. تمرین خوب نگریستن است، نه فقط گریستن.!!! السلام علیک یا ابا عبدالله