عدس پلو در میان پلوهای ایرانی جایگاه خاصی دارد چون هم سرشار از آهن و مقوی است و هم با مخلفات خوشمزه مختلفی سرو میشود و میتوان آن را به شکل های مختلف برای مهمانی ها تزیین کرد.

مثلاً میتوان عدس پلو را با زعفران و گوشت قلقلی تهیه کرد و آن را با کشمش و خلال پسته تزیین کرد. دستوری که در ادامه میخوانید طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده است. برای خواندن دستور غذاهای بیشتر با عدس میتوانید دستور تهیه عدسی و یا عدس پلو مجلسی را ببینید.

 

طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده

 

1- برنج را از 1 ساعت قبل در مقداری آب و نمك خيس دهید. سپس با چند لیوان آب و نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. پس از اینکه برنج جوشید و کف کرد با آب ولرم آبكشی كنيد (برنج به اندازه ای باید بپزد که وقتی میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز آن کمی خام باشد).

 

عدس پلو

 

2- عدس را از شب قبل در آب خیس دهید. عدس را با 2 ليوان آب داخل قابلمه بریزید و  بپزید تا زمانی که آب آن تمام شود.

 

عدس پلو

 

3- یکی از پیازها را خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس عدس پخته را اضافه کنید. نمک و فلفل بزنید و کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

 

4- ته قابلمه روغن بريزيد و ته ديگ نان لواش يا سيب زميني ورقه شده قرار دهید. سپس برنج و عدس را لایه لایه داخل قابلمه قرار دهید. روی برنج نصف لیوان مخلوط آب و روغن بريزيد و حرارت را زياد كنيد تا برنج شروع به بخار كند. سپس حرارت را كم کنید و دم کنی را بگذارید و اجازه دهید عدس پلو دم بکشد.

 

عدس پلو

 

5- در مدت زمانی که برنج دم میکشد مایه گوشت و کشمش را آماده کنید. یک پياز دیگر را خرد کنید و در روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس سیرهای خرد شده و گوشت چرخ كرده را اضافه كنيد و با حرارت ملایم تفت دهيد تا رنگ گوشت تغییر کند.

نمك و فلفل و كشمشی که 1 ساعت در آب خیس خورده است را به مواد اضافه کنید. چند دقیقه تقت دهید سپس از روی حرارت بردارید.

پس از اینکه عدس پلو آماده شد داخل ظرف بکشید و روی آن را با برنج زعفرانی و مایه گوشت تزیین کنید (برای تهیه برنج زعفرانی مقداری از برنج را با زعفران دم شده و مقداری کره مخلوط کنید).

 

عدس پلو با گوشت چرخکرده و رب

اگر مایل باشید میتوانید گوشت چرخکرده را با رب تهیه کنید. به این ترتیب که بعد از تفت دادن پیاز و اضافه کردن گوشت و ادویه، یک قاشق رب گوجه هم اضافه میکنید و همراه آن تفت میدهید. بسته به مقدار گوشت شما ممکن است رب بیشتری لازم باشد.

اما بهتر است همیشه از مقدار کم شروع کنید و تنها در صورتی که رنگ دلخواه شما حاصل نشد رب بیشتری اضافه کنید. توجه داشته باشید که اضافه کردن بیش از حد رب به گوشت چرخکرده طعم ترشی به آن میدهد.

 

نکته های کلیدی:

- میتوانید به جای گوشت چرخ کرده از قارچ یا گوشت پخته خلال شده یا مرغ پخته قطعه شده استفاده کنید.

- همچنین میتوانید هنگام تهیه عدس پلو با گوشت چرخی گوشت  آن را به شکل کوفته قلقلی در آورید.

- اگر از برنج ایرانی استفاده میکنید لازم است برنج را کمی زنده تر بردارید. وقتی برنج را با دست نصف میکنید باید یک نقطه سفید وسط آن دیده شود. - عدس پلو با گوشت چرخکرده نذری هم میتوانید با همین روش تهیه شود. کافی است مقدار مواد اولیه را به تناسب تعداد نفرات بیشتر کنید. - بهتر است عدس را از 24 ساعت قبل خیس کنید. - در حال جوشاندن عدس کمی زیره به آن اضافه کنید. به این ترتیب عدس پلو شما طعمی عالی پیدا میکند. - وقتی عدس را لا به لای برنج میدهید میتوانید با هر لایه کمی دارچین هم به عدس پلو اضافه کنید.