درست است که سوپ کلم بروکلی و سیب از سوپ هایی مثل سوپ جو قرمز، سوپ مرغ و قارچ و سوپ گوجه فرنگی کمتر شناخته شده است اما با این حال سوپی کاملا مقوی و خوشمزه است و قطعا ارزش امتحان کردنش را دارد. به ویژه سوپ کلم بروکلی و سیب به گیاهخواران و کسانی که مبتلا به بیماری هایی هستند که باید مصرف پروتئین شان را کاهش دهند توصیه میشود.

سوپ کلم بروکلی و سیب

 

طرز تهیه سوپ کلم بروکلی و سیب  :

کلم بروکلی را بشویید سپس گل های کلم را با دست جدا کنید و ساقه های آن را خرد نمایید ؛ سیب ها را نیز پوست بکنید و به تکه های کوچک برش بزنید.

سوپ کلم

کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا گرم شود. سیر و پیازها را خرد کنید و در کره تفت دهید تا نرم شوند .سپس سیب های خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید.

سوپ کلم

 پس از اینکه سیب ها نرم شدند کلم بروکلی خرد شده و گل های کلم را اضافه کنید. کمی تفت دهید و آب مرغ ، نمک و فلفل را نیز اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید تا سوپ به جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید و در قابلمه را بگذارید و به مدت 30 دقیقه اجازه دهید سوپ به آرامی بجوشد.

پس از آماده شدن سوپ را داخل میکسر بریزید و بزنید تا یکدست شود. سپس به داخل قابلمه برگردانید ، مقداری آبلیمو اضافه کنید ، 5 دقیقه که جوشید از روی حرارت بردارید و سوپ را سرو کنید. میتوانید روی سوپ را با مقداری ماست چکیده یا با پنیر رنده شده تزیین کنید.

سوپ کلم بروکلی و سیب

نکته : اگر نمیخواهید سوپ را با میکسر بزنید و تمایل دارید سوپ را به همان صورت سرو کنید بهتر است سیب و کلم بروکلی را ریزتر خرد کنید تا سوپ ظاهر زیباتر و مطبوع تری داشته باشد.