سوپ قارچ ، یکی از سوپ های ساده اما لذیذ و بسیار پر طرفدار در تمام کشورهای دنیا می باشد. این غذای خوشمزه که ترکیب فوق العاده ای از قارچ و خامه است، یک غذای بین المللی محسوب می شود. که به عنوان پیش غذایی محبوب در تمام رستوران ها سرو می شود. در دستور تهیه سوپ قارچ اگر از شیر گیاهی(ماننده شیر بادام) به جای خامه، و از آب به جای شیر استفاده شود، می تواند یک غذای گیاهی و یک پیشنهاد جذاب و خوشمزه برای گیاهخواران عزیز باشد. اما سوپ قارچ را با مرغ نیز می توان تهیه کرد. سوپ قارچ و مرغ با خامه می تواند به دلیل داشتن پروتئین موجود در مرغ، وعده غذایی کاملی به حساب بیاید. تهیه این سوپ خوشمزه بسیار ساده می باشد. اما با رعایت نکات طلایی که در این دستور برای شما آماده کرده ایم، شما می توانید یک سوپ قارچ و خامه ایتالیایی را کاملا خانگی تهیه کرده و نوش جان کنید. رسپی این سوپ بی نظیر را از دست ندهید.

طرز تهیه سوپ قارچ

 

مرحله اول:

ابتدا پیاز را تا اندازه ممکن ریز خرد کنید. درون تابه ای روی حرارت قرار دهید، تا آب اضافی پیازها گرفته شده و تبخیر شود. حالا کره را درون تابه بریزید. وقتی کره ذوب شد، هم بزنید. تا پیازها آغشته به کره آب شده شوند. کمی تفت دهید تا پیازها خوب سرخ شده و کمی طلایی شوند. 2 حبه سیر را نیز ریز خرد کرده به پیازها اضافه کنید و کمی تفت دهید.

مرحله دوم:

قارچ ها را که به شکل و اندازه دلخواه خرد کرده اید به پیازها اضافه کنید. نمک و فلفل را نیز در این مرحله اضافه کنید. حالا مواد را باهم تفت داده تا خوب سرخ شوند.

مرحله سوم:

عصاره مرغ را با مقداری شیر گرم مخلوط کنید. وقتی عصاره مرغ کامل درون شیر حل شد، آن را به قارچ و باقی مواد اضافه کنید.

  سوپ قارچ

مرحله چهارم:

آرد را با مقداری نمک مخلوط کرده، 3 بار الک کنید، تا آرد سبک شود. حالا شیر را درون قابلمه ای ریخته روی حرارت قرار دهید تا به مرحله جوشیدن برسد. سپس آرد الک شده را کم کم به شیر اضافه کنید و هم بزنید تا آردها گلوله نشوند. وقتی آرد و شیر خوب مخلوط شدند، آن را به قارچ ها و باقی مواد اضافه کنید. اجازه دهید با حرارت ملایم سوپ کمی غلیظ شود. در این مرحله دقت کنید که حتما باید حرارت ملایم باشد. تا قارچ ها خیلی آب نشوند و شکل خود را حفظ کنند.

  سوپ قارچ

مرحله پنجم:

وقتی سوپ جا افتاد، خامه را که از قبل زده اید، با مقداری از آب سوپ مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا ترکیب یکنواخت شود. سپس خامه را درون سوپ قارچ بریزید و هم بزنید تا مخلوط شوند. در این مرحله آویشن را نیز به سوپ اضافه کنید. مقداری از جعفری تازه خرد شده را هم درون سوپ ریخته، بقیه آن را برای تزئین روی سوپ نگه دارید. می توانید کمی سوپ را بچشید، و اگر نیاز بود نمک فلفل آن را میزان کنید. سوپ قارچ و خامه شما آماده می باشد. آن را در ظرف مناسبی سرو کرده، با باقی مانده جعفری تازه خرد شده آن را تزئین کرده و نوش جان کنید. می توانید همراه با سوپ، نان مخصوص سوپ و یا کنار آن اسلایس های کوچک نان تست هم قرار دهید.

سوپ قارچ

نکته ها:

- بهتر است به جای عصاره مرغ آماده، از آب مرغ استفاده کنید تا طعم طبیعی و سالم تری به سوپ شما ببخشد. - اگر نمی خواهید سوپ تان خیلی چرب شود، می توانید خامه را حذف کنید و فقط از شیر استفاده کنید. در این صورت شما سوپ قارچ و شیر لذیذی خواهید داشت که کمی سبک تر می باشد. - اگر تمایل داشته باشید می توانید با اضافه کردن گوجه رنده شده، رنگ قرمز ملایمی را به سوپ ببخشید و سوپ قارچ قرمز داشته باشید. - توجه داشته باشید که بعد از اضافه کردن خامه به سوپ، نباید سوپ خیلی روی حرارت بماند. زیرا در این صورت خامه می برد و سوپ شما خراب می شود. - شما می توانید برای جذابیت بخشیدن به سوپ قارچ و لعاب آن، کمی گردو آسیاب شده به مواد اضافه کنید. همچنین مقداری برای تزئین روی سوپ. - برای لعاب بخشیدن به سوپ، می توانید از جو پرک آسیاب شده هم استفاده کنید. جو پرک خواص فراوانی دارد و همچنین به زمان پخت زیادی هم احتیاج ندارد. - اگر شما علاقه مند هستید تا سوپ تان میکس شده باشد. می توانید قبل از اضافه کردن خامه، سوپ را داخل دستگاه بلندر(غذاساز) ریخته و میکس کنید. سپس دوباره آن را به قابلمه انتقال دهید. و بعد خامه زده شده را اضافه کنید و بعد از چند دقیقه از روی حرارت بردارید. - اگر سوپ تان خیلی غلیظ شد و دوست نداشتید، می توانید کمی آب مرغ به آن اضافه کنید و بگذارید سوپ قل ریزی بزند.

خوشحال می شویم سوپ قارچ را با دستور ایران کوک تهیه کرده، عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام و با هشتگ سوپ-قارچ-ایران-کوک به اشتراک بگذارید.