ترشی، یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر سفره ما ایرانی‌هاست و حتی خوردن بعضی غذاها بدون ترشی برای ما دلچسب نیست. هفت بیجار و لیته از جمله ترشی‌های محبوب ایرانی هستند که بیشتر شما با طرز تهیه آن‌ها آشنا هستید. البته کدبانوهای ایرانی ترشی‌های متنوعی مثل ترشی کدوسبز، ترشی شلغم، ترشی پیاز سفید، ترشی گوجه سبز و ترشی لوبیا سبز را با انواع سبزیجات و میوه‌ها درست می‌کنند که ما طرز تهیه آن‌ها را قبلا در ایران کوک آموزش داده‌ایم. امروز قصد داریم طرز تهیه ترشی مخلوط فلفل دلمه‌ای را آموزش دهیم که یک ترشی زیبا و رنگارنگ با عطر و بویی فوق‌العاده است.

برای درست کردن ترشی فلفل دلمه‌ای علاوه بر فلفل دلمه‌ای به گل کلم، خیار، سیر، سرکه، برگ بو و مقداری نمک و فلفل نیاز دارید. در این ترشی از فلفل دلمه‌ای قرمز استفاده می‌شود که ترکیب رنگ جذابی در کنار دیگر سبزیجات می‌سازد. از ترشی فلفل دلمه‌ای می‌توانید به عنوان دورچین و چاشنی در کنار انواع غذاها استفاده کنید و هنر خانه‌داری خودتان را به رخ همه بکشید. برای یادگیری طرز تهیه ترشی فلفل دلمه‌ای با ایران کوک همراه باشید.

طرز تهیه ترشی فلفل دلمه‌ای

مرحله اول

تمام سبزیجات(به جز خیار) را خوب بشویید و خشک کنید. پس از این‌که سبزیجات خشک شدند، آن‌ها را به اندازه‌های دلخواه خرد کنید و یک شب روی پارچه‌ای تمیز پهن نمایید.

مرحله دوم

پس از اینکه سبزیجات خردشده یک شب روی پارچه ماندند، نوبت آماده کردن ترشی است. خیارها را بشویید، با دستمال خشک‌شان کنید و روی آن‌ها 2 قاشق چایخوری نمک بپاشید. 1 ساعت صبر کنید و پس از این مدت، خیارها را زیر آب سرد آبکشی نمایید.

 مرحله سوم

تمام سبزیجات خردشده را در یک قابلمه مناسب بریزید و به آن‌ها کمی آب اضافه کنید. قابلمه را روی حرارت بگذارید و اجازه دهید مواد به مدت 5 دقیقه بجوشند تا نرم شوند. سبزیجات نرم‌شده را داخل آبکش بریزید و بگذارید سرد شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله برای تهیه سرکه ترشی باید سرکه، 2 قاشق چای‌خوری نمک، فلفل سیاه و برگ بو را در قابلمه بریزید و 5 دقیقه بجوشانید. سپس، اجازه دهید سرکه ترشی سرد شود.

مرحله پنجم

در آخر سبزیجات خردشده را همراه با سیرها داخل شیشه‌های تمیز بریزید و سرکه سرد را به آن‌ها اضافه کنید. شیشه‌های ترشی را در جایی خنک قرار دهید تا آماده مصرف شوند.

طرز تهیه ترشی فلفل دلمه‌ای

 

نکات طلایی در تهیه ترشی فلفل دلمه‌ای

-در این ترشی به جای سیر می‌توانید از موسیر استفاده کنید.

-فلفل دلمه‌ای و دیگر سبزیجات این ترشی را بعد از شستن به صورت کامل خشک کنید.

- ظروف شیشه‌ای که برای نگهداری ترشی استفاده می‌کنید، باید کاملا تمیز و خشک باشند. بهتر است ظروف نگهداری ترشی را چند دقیقه در آب جوش قرار دهید تا استریل شوند، بعد خشک‌شان کنید و ترشی را داخل آن‌ها بریزید.

سخن آخر

ترشی فلفل دلمه‌ای، یک ترشی رنگارنگ و زیبا با عطر و بویی فوق‌العاده است. از این ترشی جذاب می‌توانید به عنوان دورچین انواع غذاها و خوراک‌ها استفاده کنید. در اولین مرحله برای تهیه این ترشی باید تمام سبزیجات به جز خیار را بشویید، خشک کنید و خرد نمایید. سپس، سبزیجات را به مدت 1 یک شب روی دستمال تمیز پهن کنید. روز بعد خیارها را خرد کنید، روی آن‌ها نمک بپاشید و بعد از 1 ساعت، آن‌ها را با آب سرد بشویید.

در ادامه سبزیجات خردشده را به همراه کمی آب در قابلمه بریزید، روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید 5 دقیقه بجوشند تا نرم شوند. سپس، سبزیجات نرم‌شده را داخل آبکش بریزید و بگذارید سرد شوند. برای تهیه سرکه ترشی نیز سرکه، 2 قاشق چای‌خوری نمک، فلفل سیاه و برگ بو را در قابلمه بریزید، 5 دقیقه بجوشانید و بگذارید سرد شوند. در آخر سبزیجات خردشده را به همراه سیر داخل ظروف شیشه‌ای بریزید و سرکه سرد را به آن‌ها اضافه کنید.