یکی از میوه های ترش و خوشمزه ای که همه بدون استثنا عاشقش  هستن گوجه سبزه. اما میدونستید با گوجه سبز ترشی هم میشه درست کرد؟ تهیه این ترشی خوشمزه و جذاب فقط احتیاج به نمک و سرکه داره. البته اضافه کردن سیر، فلفل، تخم گشنیز و ترخون هم توصیه میشه. میتونید هم از ادویه ترشی خونگی در ترشی گوجه سبز استفاده کنید. میدونید که ادویه های آماده خاصیت و عطر ادویه خونگی رو ندارن. پس سعی کنید تا جای ممکن ادویه آسیاب نشده تهیه کنید و خودتون بسابید.

گوجه سبز  

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

1- گوجه سبزها را بشویید و کاملاً خشک کنید.

2- درون ظرف ترشی کمی ترخون و چند حبه سیر بریزید. سپس گوجه سبزها را درون شیشه و روی سیر ها بریزید و در انتها نیز روی گوجه سبزها لایه ای ترخون بچینید. اگر از فلفل استفاده میکنید آن را لا به لای گوجه سبز ها قرار دهید. تخم گشنیز را هم داخل شیشه ترشی بریزید.

3- سرکه را با مقداری نمک مخلوط کنید و شیشه ترشی را پر کنید تا جایی که سرکه بالای گوجه سبزها و ترخون ها بیاید سپس در ظرف ترشی را ببندید و در جای خنک و تاریک (خارج از یخچال) نگهداری کنید تا پس از چند روز ترشی آماده مصرف شود.

  ترشی گوجه سبز  

نکته ها:

- اگر طعم گلپر را دوست دارید میتوانید از این ادویه هم در ترشی استفاده کنید. - برای سریع تر آماده شدن ترشی میتوانید گوجه سبزها را خرد کنید. بگذارید با سرکه یکی دو قل بزند. سپس صبر کنید کاملاً خنک شود. بعد در شیشه ترشی بریزید. - میتوانید از نیم کیلو شلیل هم در این ترشی میوه ای استفاده کنید. - به جای ترخون از رزماری هم میتوانید استفاده کنید. - به دلیل ناخالص بودن سرکه های بازاری بهتر است قبل از استفاده آنها در ترشی گوجه سبز بگذارید روی حرارت چند قل بزند. وقتی سرکه خنک شد از آن استفاده کنید.