یادمه کلاس اول دبیرستان روزی برای یکی از معلم ها جشن تولد گرفتیم  و قرار شده بود هر کس در حد توانش غذایی آماده کنه و اون روز زنگ آخر ناهار رو با دوستان و معلمی که تولدش بود بگذرونیم. من هم تصمیم گرفتم پیش غذایی رو که چند روز پیش تو یکی از دورهمی های خانوادگی خورده بودم و کلی دوستش داشتم آماده کنم تا حسابی دوستان رو هیجان زده کنم و اون پیش غذا چیزی نبود جز رولت کالباس.

رولت کالباس این روزها بیشتر به عنوان نوعی فینگرفود یا همون پیش غذای انگشتی سرو می شه که درست  کردنش خیلی راحته و دردسر خاصی نداره و اگر دوستدار کالباس هستید می دونم که عاشق این پیش غذا می شید و حسابی از خوردنش لذت می برید.

امروز تصمیم دارم روش تهیه رولت کالباس خوشمزه ای رو آموزش بدم که با تهیه کردنش می تونید به میز پذیرایی مهمانی ها و یا میز غذای خودتون رنگ و لعاب خوبی بدید و با صرف کمترین زمان پیش غذای خوشگل و خوشمزه تهیه کنید. البته من خودم در سال های اخیر چون تمایل چندانی به خرید کالباس بازاری ندارم برای تهیه این رولت از کالباس خونگی و سالم استفاده می کنم که هم خوشمزه تره و هم سالم تر. پیشنهاد می کنم شما هم رولت کالباس را  با کالباس خونگی امتحان کنید حتما از طعم و مزه اش لذت می برید.

طرز تهیه رولت کالباس

 

مرحله اول:

پنیر خامه ای را با  سس مایونز و ادویه ها خوب مخلوط کنید. پیاز و ژامبون را به شکل دلخواه خرد کنید.

 

مرحله دوم:

مقداری از مخلوط پنیر خامه ای و سس روی هر یک از نان ها پخش کنید. ژامبون، پنیر چدار و پیاز را روی نان رول کالباس بریزید.

  مراحل رولت کالباس و پنیر  

مرحله سوم:

نان ترتیلا را به شکل محکم و منسجم رول کنید و رول های آماده شده را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش رابگیرد و طعم مواد به خورد هم برود. (پیشنهاد می کنم اگر قصد دارید رولت کالباس را به شکل حلقه ای برش بزنید رولت ها را فریز کنید و زمانی که کمی منجمد شد به راحتی با چاقوی تیز و اره ای برش بزنید تا فینگرفود کالباس شما ظاهر خوب و جذابی داشته باشد)

 

برش رول کالباس

 

نکات کلیدی تهیه رولت کالباس

- برای تهیه این رولت ساده به جای نان ترتیلا می توان از نان لواش نرم هم استفاده کرد و برای بهتر رول شدن دو برش از نان لواش را روی هم قرار دهید.

- از مواد مختلفی مثل خیارشور، انواع سبزیجات خام و پخته و انواع سس می توان برای تهیه رول کالباس استفاده کرد.

  رولت کالباس و پنیر