اگه اومدید اینجا تا طرز تهیه کالباس مرغ خانگی رو یاد بگیرید حتماً شما هم از کسانی هستید که اهمیت زیادی به سلامتی خودتون و خانوده تون میدین. با رعایت نکاتی که توی این دستور گفته میشه میتونید با خیال راحت کالباس رو تهیه و مصرف کنید. در ضمن میتونید با اون غذاهای متنوعی هم درست کنید مثل سالاد ماکارونی، رولت کالباس یا ساندویچ مونت کریستو خوشمزه.

 

طرز تهیه کالباس مرغ خانگی

 

1- سینه مرغ را بکوبید یا چرخ کنید. سپس داخل میکسر بریزید.

  کالباس خانگی

2- نمک و پودر یخ (مخلوط آب و یخی که با میکسر زده اید) را اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود. سپس تخم مرغ ها و روغن را اضافه کنید و در انتها نیز ادویه ها (پودر نشاسته، پودر سیر، شکر، پودر زنجبیل، پودر تخم رازیانه، پودر تخم شنبلیله و فلفل) را اضافه و مخلوط کنید.

کالباس خانگی

3- مایه کالباس را روی سلفون مخصوص پهن کنید. سپس قارچ و هویج و زیتون را که حلقه ای خرد کرده اید بهمراه خلال پسته روی سطح مایه کالباس بریزید. سلفون را مانند شکلات ببندید و هواگیری کنید و حدود 30 دقیقه داخل قابلمه آب در حال جوش بیندازید.

4- بسته کالباس را پس از مدت زمان لازم از آب جوش خارج کنید و کناری قرار دهید تا خنک شود. سپس به مدت 12 ساعت داخل فریزر قرار دهید. پس از این مدت کالباس را از فریزر خارج کنید و 24 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده مصرف شود.

نکته بسیار مهم:

- حتماً در تهیه کالباس مرغ و قارچ خانگی از سلفون مخصوص پخت و پز و یا کاور مخصوص کالباس استفاده کنید. سلفون معمولی که برای نگهداری غذا در یخچال طراحی شده در حرارت ممکنه مواد سمی ایجاد کنه.