سالاد ماکارونی  را باید جزو آن‌ دسته از غذاهایی دانست که محبوب همه است: از بچه ها گرفته تا بزرگترها  طرفدار این سالاد می باشند. جالب است که بدانید سالاد ماکارونی را در سراسر جهان به نام سالاد پاستا می شناسند.

شما می توانید این غذای خوشمزه را به وسیله ی خیار شور، ژامبون گوشت یا مرغ، نخود فرنگی، ذرت ، گوجه یا هویچ و سس مایونز نیز تهیه کنید. به همین جهت بیشتر مردم به دلیل طعم دلپذیر سالاد ماکارونی آن را در برنامه ی وعده ی غذایی هفتگی خود قرار داده تا بدین وسیله به عنوان یک غذای کامل از آن استفاده کنند.  همچنین از این غذای خوشمزه می توان در بسیاری از مهمانی ها و جشن تولد ها استفاده کرد.   

در اینجا با طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباس یا همان ژامبون گوشت آشنا میشوید که فوق العاده طعم خوشمزه ای دارد.البته نیاز است که شما به این نکته نیز توجه کنید که به علت پاستا و سس مایونزی که در ترکیب سالاد ماکارونی وجود دارد ، دارای کالری فراوانی می باشد و باید در مصرف آن نهایت احتیاط را بکنید. 

در این دستور تهیه مقدار مورد نیازی که گفته شده است مناسب ۴ یا ۶ ظرف است و شما می توانید این مقدار را با خانواده ی خود میل کنید.   مواد لازم سالاد ماکارونی با کالباس

 

طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباس

 

مرحله اول: پختن ماکارونی

ماکارونی های فرمی را با توجه به دستور روی بسته بندی بپزید و آبکشی کنید.

  پخت ماکارونی فرمی

مرحله دوم: خرد کردن کالباس و خیار شور

در این مدت کالباس، خیار شور و گوجه را خرد کنید. یکی از گوجه ها، مقداری از خیارشور، ذرت و نخودفرنگی را برای تزیین کنار بگذارید.

  گوجه خیار شور کالباس

مرحله سوم:  اضافه کردن سس مایونز

ماکارونی آبکشی شده، خیار شور، گوجه و کالباس خرد شده را داخل کاسه ای بریزید. سپس سس مایونز را اضافه کنید.

  سس سالاد ماکارونی

مرحله چهارم: گذاشتن سالاد در یخچال

سالاد را هم بزنید و بچشید و در صورت تمایل نمک و فلفل اضافه کنید. آن را به شکل دلخواه تزیین کنید و 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود سپس سرو کنید.

  تزیین سالاد ماکارونی    

رسپی های مرتبط با سالاد ماکارونی

طرز تهیه ی سالاد ماکارونی با مرغ:

برای تهیه ی سالاد ماکارونی با مرغ ابتدا گوشت مرغ را به همراه ۲ لیوان آب، ۱ عدد پیاز و ادویه ی دلخواه را درون یک قابلمه قرار داده و اجازه می دهیم تا بپزد. پس از اینکه تکه های مرغ پخته شد حال مرغ ها را ریش ریش می کنیم. هویچ و سیب زمینی ها را نیز به همین مدل می پزیم. در ادامه ی کار ماکارونی های آبکشی شده را به همراه گوشت مرغ، سیب زمینی و هویچ پخته شده و ذرت داخل یک کاسه ی بزرگ و جادار می ریزیم. حال نیاز است که خیارشور ها را به صورت نگینی خرد کرده و به همراه ماست و سس مایونز و ادویه های دلخواه اضافی کرده و هم بزنیم. در آخر سس سالاد را به ترکیب ماکارونی ها اضافی کرده و مخلوط می کنیم. شما می توانید در ادامه ی کار کاسه را با سلفون پوشانده و تا زمان سرو در یخچال قرار دهید. 

 

طرز تهیه ی سالاد ماکارونی با سوسیس:

برای طرز تهیه ی سالاد ماکارونی با سوسیس ابتدا ماکارونی ها را آبکشی نمایید . سپس خیار شور و سوسیس سرخ شده را به همراه مقداری فلفل دلمه ای و هویچ آب پز شده مخلوط نمایید. برای تهیه ی سس این سالاد نیز سس مایونز را با مقداری آب لیمو ترکیب کنید. در آخر تمام این مواد را به همراه سس سالاد با هم ترکیب نمایید. پس از آن مواد را درون یک ظرفی بزرگ بریزید و درون یخچال، ظرف را قرار دهید. 

 

طرز تهیه ی سالاد ماکارونی با سیب زمینی:

برای طرز تهیه ی سالاد ماکارونی با سیب زمینی نیاز است که ابتدا سیب زمینی ها را پوست گرفته و به صورت نگینی خرد نموده و با روغن سرخ کنید. در ادامه شما باید هویچ ها و تخم مرغ را آب پز نمایید. حال ماکارونی های آب کشی شده را کنار گذاشته و سس سالاد را آماده می کنید.‌شما می توانید برای تهیه ی سس سالاد از سس مایونز، آبلیمو و نمک و فلفل سیاه استفاده کنید. در آخر هم تمام این مواد را با هم مخلوط نموده و ظرف سالاد را درون یخچال قرار دهید. 

 

طرز تهیه ی سالاد ماکارونی با کاهو:

برای طرز تهیه ی سالاد ماکارونی با کاهو ابتدا سینه ی مرغ را به همراه مقداری آب و نمک و زردچوبه درون یک قابلمه قرار داده و اجازه می دهیم تا بپزد. در ادامه قارچ ها را تفت دهید. کاهوها را نیز به صورت دلخواه خرد می کنیم . حال مواد را به آرامی ترکیب کرده و اجازه می دهیم تا با هم یکدست شوند. برای تهیه ی سس سالاد ، سس مایونز را به همراه سس فرانسوی و سس خردل را با هم ترکیب نموده و به ترکیب اضافی می کنیم. در آخر ظرف حاوی سالاد را درون یخچال قرار دهید. 

   

نکات طلایی تهیه سالاد ماکارونی :

- میتوانید به جای کالباس از مرغ پخته یا مرغ سوخاری هم استفاده کنید.

- اگر میخواهید سالاد را چند ساعت بعد سرو کنید بهتر است مواد سالاد را از قبل آماده و در زمان سرو سس را اضافه کنید.

- برای چربی کمتر میتوانید مقداری از سس مایونز را با ماست چکیده جایگزین کنید.

- برای آماده کردن سالاد ماکارونی برای ۶ تا ۸ نفر نیاز است که مقدار ماکارونی را حتما بیشتر کنید.