سالاد ماکارونی جزو جذاب‌ترین و خوشمزه‌ترین پیش‌غذاهاست که در همه مهمانی‌ها و دورهمی‌ها سرو می‌شود. سالاد ماکارونی و نخودفرنگی، یکی از انواع محبوب این پیش‌غذاست و البته می‌توانید آن را به عنوانی شامی سبک نیز صرف کنید.

استفاده از سبزیجات رنگارنگ در سالاد ماکارونی و نخودفرنگی، ظاهر آن را زیبا و جذاب کرده است. همچنین نخودفرنگی موجود در این سالاد منبع فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. نخودفرنگی دارای مقدار زیادی ویتامین K و D است که به جذب کلسیم و پیشگیری از پوکی استخوان کمک می‌کنند. چربی و کالری بسیار کم در نخودفرنگی موجب روی آوردن گیاهخوارها به آن شده است.

 

طرز تهیه سالاد ماکارونی و تخم‌مرغ

مرحله اول

ابتدا نخودفرنگی‌ها را از غلاف‌شان جدا کنید، بشویید و داخل قابلمه بریزید. سپس، یک لیوان آب نیز داخل قابلمه بریزید و بگذارید نخودفرنگی‌ها روی حرارت ملایم پخته شوند.

 

مرحله دوم

حالا نوبت آبکش کردن ماکارونی فرمی است. یک قابلمه را تا نیمه پر از آب کنید، نمک و روغن داخل آن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید.

سپس ماکارونی‌ها را داخل آب جوش بریزید تا بپزند؛ یکی از ماکارونی‌ها را با دست به دو نیمه تقسیم کنید، اگر وسط‌شان کاملا پخته بود، یعنی زمان آبکش کردن آن‌هاست. ماکارونی آبکش‌شده را با آب ولرم بشویید.

 

مرحله سوم

در این مرحله کالباس، قارچ، پیازچه، جعفری و فلفل دلمه‌ای را خرد کنید و آن‌ها را به همراه نخودفرنگی پخته با ماکارونی‌ها مخلوط کنید. نمک و فلفل را نیز به سالادتان اضافه کنید و به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید.

سس مایونز را هنگام سرو روی سالاد ماکارونی و نخودفرنگی بریزید.

 

سالاد ماکارونی و نخودفرنگی

نکات طلایی در تهیه سالاد ماکارونی و نخودفرنگی

-در صورتی که به پیازچه دسترسی نداشتید، می‌توانید به جای آن از پیاز استفاده کنید.

-در صورتی که می‌خواهید سالادتان کم‌کالری باشد، به جای سس مایونز از مخلوط روغن زیتون و ماست استفاده کنید.

سخن آخر

سالاد ماکارونی و نخودفرنگی، پیش‌غذایی خوشمزه و لذیذ است که ظاهر جذاب و زیبایی نیز دارد. سالاد ماکارونی و نخودفرنگی را علاوه بر سرو به عنوان پیش‌غذا در مهمانی، می‌توانید به عنوان شامی سبک نیز صرف کنید.

سالاد ماکارونی و نخودفرنگی را می‌توانید به راحتی و در زمانی کوتاه تهیه کنید. برای درست کردن این سالاد ابتدا نخودفرنگی را با مقداری آب می‌پزند. سپس، ماکارونی را می‌پزند و آبکش می‌کنند. در آخر نیز ماکارونی و نخودفرنگی را با بقیه مواد مخلوط می‌کنند.