اردور مرغ پیش غذایی ساده و خوشمزه است که به صورت ساندویچ های کوچک در می آید و میتوان در مهمانی ها و دورهمی های دوستانه از آن برای پذیرایی استفاده کرد. در واقع اردور مرغ را میتوان نوعی فینگرفود هم دانست. چون میتواند به شکل فینگرفود سرو شود. در این حالت میتوانید روی هر ساندویچ برای تزیین یک گوجه گیلاسی یا زیتون را با خلال دندان فیکس کنید.

طرز تهیه اردور مرغ و قارچ

سینه های مرغ را بپزید و ریش ریش کنید. سپس خیار شور ریز خرد شده، ذرت پخته، جعفری خرد شده، سس مایونز، سس قرمز، نمک و فلفل را به مرغ اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.

سالاد الویه

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود. سپس قارچ ، فلفل دلمه ای و پیاز را که ریز خرد کرده اید به روغن اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند و آب اضافی غذا کشیده شود . پس از  پخت کناری قرار دهید تا خنک شود سپس به مواد دیگر اضافه و خوب مخلوط کنید.

سالاد الویه

کناره های تیره رنگ نان تست را با چاقو جدا کنید. روی هر تکه نان مقداری مایه اردور بریزید. سپس نان بعدی را روی آن قرار دهید. به همین صورت نان ها را آماده کنید. روی نان ها را با نایلون بپوشانید و به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد شود.

سالاد الویه

پس از سرد شدن نان ها را از یخچال خارج کنید و هر نان را به شکل مثلث برش بزنید. نان ها را در ظرف قرار دهید و با گوجه فرنگی، سس و ... تزیین و سرو کنید ( این اردور یکی از گزینه های مناسب برای مهمانی و غذای جشن تولد میباشد).

سالاد الویه

  ساندویچ کلاب مرغ و قارچ خوشمزه شما آماده است. نوش جان!   اردور مرغ و قارچ و ذرت