ساندویچ پیتزا

ساندویچ پیتزا در واقع نوعی اسلایدر است. اسلایدر به ساندویچ‌های کوچک گفته می‌شود که با نان‌های کوچکی شبیه به نان همبرگر تهیه می‌شوند. نوع جدید این نان‌ها تعداد زیادی قرص نان به هم چسبیده است که این روزها به وفور در بازار موجود می‌باشد. برای تهیه ساندویچ پیتزا هم از همین نوع نان‌های به هم چسبیده استفاده می‌شود. مواد داخل پیتزا شامل سس مارینارا، پنیر موزورلا و پپرونی است. روی نان‌ها هم مقداری کره مالیده می‌شود که باعث خواهد شد ساندویچ پیتزا نرم و عالی از آب در بیاید.

ساندویچ پیتزا شامی خوشمزه و استثنائی است که حتماً باید آن را امتحان کنید. به جای پپرونی می‌توانید از مواد دیگری مثل، گوشت چرخکرده و قارچ هم استفاده کنید. این ساندویچ‌ها در زمان کوتاهی آماده می‌شوند و می‌توانید آنها را با سس کچاپ میل کنید.

طرز تهیه: ابتدا فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. یک ظرف پیرکس یا سرامیکی ۲۰ در ۳۰ سانتی را آماده کنید و کنار بگذارید.

با یک چاقوی اره‌ای بزرگ بدون این که نان‌ها را از هم جدا کنید، آنها را نصف کنید و لایه رویی را خیلی آرام بردارید و کنار بگذارید. لایه زیری را داخل ظرف فر مورد نظرتان قرار دهید.

نان اسلایدر

سس مارینا را را روی لایه زیری بریزید و خوب همه جای آن پخش کنید. بعد ورقه‌های پنیر موزورلا و پس از آن اسلایس‌های پپرونی را روی آن بچینید. سپس پنیر موزورلای باقیمانده را روی پپرونی‌ها بچینید. حال، لایه رویی نان را روی مواد قرار دهید.

در کاسه کوچکی کره ذوب شده (یا روغن زیتون) را با پنیر پارمزان مخلوط کنید. سپس این مخلوط را با قلموی آشپزخانه روی نان‌ها بمالید. حال ظرف را حدود ۱۲-۱۵ دقیقه در فر قرار دهید.

وقتی ساندویچ پیتزا آماده شد آن را از فر خارج کنید و در صورت تمایل مقداری جعفری خرد شده روی آن بپاشید. نوش جان!

اسلایدر پیتزا