نان ترتیلا نوعی نان مکزیکی است که برای تهیه خوشمزه جاتی مثل انواع تاکو یا چیپس ترتیلا ازش استفاده میشه. در خیلی از کشورها این نان رو میشه به صورت آماده از سوپرمارکت ها تهیه کرد. اما اگه در دسترستون نیست هم هیچ جای نگرانی نداره.

طرز تهیه نان ترتیلا در منزل کار سختی نیست. در ادامه مراحل تهیه رو به صورت تصویری میبینید.

طرز تهیه نان ترتیلای مکزیکی

1- آرد، نمک و بیکینگ پودر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید. میان آرد را گود کنید و روغن را داخل گودی بریزید و از اطراف کم کم مواد را مخلوط کنید تا بافتی مانند خرده نان پیدا کند سپس آب گرم را کم کم اضافه و مخلوط کنید (پیشنهاد میشود از آرد نانوایی استفاده کنید).

نان ترتیلا

2- مواد را مخلوط کنید و ورز دهید تا زمانی که دیگر خمیر به دست نچسبد (این خمیر لطیف نیست و در صورت لزوم میتوانید مقدار بیشتری آرد اضافه کنید)؛ خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید قرار دهید و روی ظرف را با نایلون بپوشانید و 1 ساعت در جای گرمی استراحت دهید تا حجم خمیر بیشتر شود.

نان ترتیلا

3- پس از اینکه خمیر استراحت کرد و حجمش افزایش یافت خمیر را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید. روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیرها را با کمک وردنه به قطر 10 سانتیمتر پهن کنید.

نان ترتیلا

4- ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار دهید. پس از اینکه داغ شد خمیر را داخل ماهیتابه بگذارید. کمی صبر کنید تا خمیر شروع به حباب زدن کند سپس برگردانید تا ظرف دیگر نان نیز بپزد.

  نان ترتیلا تمام نان ها را به همین صورت آماده کنید سپس داخل پارچه ای قرار دهید تا نان ها نرم باقی بمانند.   نان ترتیلا  

نکته کلیدی تهیه نان ترتیلا

میتوانید نان ترتیلا را از فروشگاه نیز تهیه کنید ، این نان در دستور اصلی مکزیکی با آرد ذرت مخصوص مکزیک تهیه میشود و بدلیل عدم دسترسی به این نوع آرد در کشورهای دیگر آرد گندم جایگزین آرد ذرت شده است (آرد ذرت معمولی مناسب تهیه این نان نیست).