نان سوسيسي

رولت سوسیس

طرز تهيه : ابتدا کره را روی حرارت ملایم آب کنید. سپس ماست را به آن اضافه کرده و مخلوط نمائيد. مواد خشک را 3 بار الک کرده و به ماست و کره اضافه کنید و بهم بزنید تا خمير نرمي بدست بیاید. سپس اجازه دهید خمير به مدت 20 تا 30 دقيقه استراحت کند.

رولت سوسیس

پس از مدت زمان لازم برای اماده سازی خمير ان را به 10 قسمت مساوي تقسيم کنيد ، يک تکه از خمير را به شکل مستطيل به طولي کمي بيشتر از سوسيس و عرض 3 سوسیس روي سطح صافي به قطر نيم سانت باز کنيد. سپس سوسيس را روي خمير گذاشته و خمير را دور آن بپيچانيد و اطراف آن را با فشار دست خوب به يکديگر متصل کنید.

از سمتي که سوسيس قرار دارد برش هاي 1 سانتي بزنيد اما مراقب باشید این برش ها تا انتهاي خمير نرود و فقط سوسيس برش بخورد ، از راست به چپ برش هاي سوسيس را باز کرده و کنار هم بچينيد تا به شکل دلخواه خود برسيد.

رولت سوسیس

 

تمام خميرها را به همين شکل آماده کنيد و يا به دلخواه خمير را بصورت نوار درآورده و دور سوسيس بپيچانيد. سپس در سيني فر که چرب کرده ايد با فاصله چيده و روي نانها زرده تخم مرغ بزنید و کنجد بپاشيد.

سيني نان را در فر با حرارت 200 درجه سانتيگراد و به مدت 30 دقيقه قرار دهيد. چند دقيقه اخر زمان پخت بالای فر را روشن کنید تا روي نان ها طلايي شود سپس همراه با سس کچاب يا تند سرو نمائيد.

نکته : مقدار سوسیس ها بستگی به اندازه انها دارد. هر چه طول سوسیس بیشتر باشد مقداری که باید با این خمیر تهیه کنید کمتر میشود.