طرز تهیه خامه فرم گرفته و یا خامه کیک اصلاً کار سختی نیست و در کمتر از نیم ساعت آماده است که بیشتر زمان هم صرف خنک شدن خامه کیک شده و نیازی نیست شما کاری بکنید. اما در همین نیم ساعت باید به دو سه نکته ریز و خیلی مهم توجه کنید تا بتوانید یک خامه کیک عالی درست کنید.

با این مواد ارائه شده شما میتوانید حدود 2 لیوان خامه کیک داشته باشید و از آن برای تزیین کیک اسفنجی و انواع کاپ کیک ها استفاده کنید.

البته برای تهیه آسانتر آن هم میتوانید جهت خرید خامه قنادی آماده به فروشگاه آنلاین ایران کوک سری بزنید.

   

طرز تهیه خامه کیک قنادی

 

مرحله اول:

اولین و مهم ترین کار برای تهیه خامه قنادی انتخاب خامه مناسب است. برای این کار خامه پر چرب را از لبنیات فروشی تهیه کنید. یا از خامه پاکت صورتی استفاده کنید که به صورت قالبی از پاکت خارج میشود. اگر قسمتی از خامه مایع است آن را حتما جدا کنید.

چون باعث شل شدن خامه کیک میشود. حال در مرحله اول، خامه، شکر و وانیل را در کاسه استیل بزرگ بریزید و با هم مخلوط کنید. ظرف را در فریزر قرار دهید تا اطراف خامه یخ بزند (حدود ۴۵ دقیقه).

خامه پر چرب و شکر

مرحله دوم:

بعد از مدت گفته شده ظرف خامه را از فریزر خارج کنید. با قاشق یا چنگال مواد را مخلوط کنید تا قسمت های یخی به طور متناسب در خامه پخش شود. سپس با همزنی با توان بالا شروع به هم زدن خامه به صورت دورانی کنید.

از آخرین سرعت همزن استفاده کنید. بعد از حدود ۵-۷ دقیقه (بسته به توان همزن) خامه شروع به سفت شدن و فرم گرفتن می‌کند و در نهایت رد همزن به خوبی روی خامه کیک می‌ماند.

در آخر خامه باید به مرحله ای برسد که با همزن یا قاشق به سختی از کاسه جدا شود و کاملاً به قاشق و پره های همزن بچسبد. وقتی قاشقی از خامه را برعکس نگه میدارید خامه به هیچ وجه از آن جدا نشود. در این صورت خامه کیک آماده است. بیش از این هم نزنید چون فرمش را از دست می‌دهد.

   خامه کیک خانگی

در صورت تمایل، اسانس یا رنگ خوراکی (ژله ای یا پودری) مورد نظر را بسته به کیکی که درست کرده اید اضافه کنید و کمی هم بزنید.

   

طرز تهیه خامه توت فرنگی

برای تهیه خامه میوه ای خوش رنگ و خوشمزه  مقداری توت فرنگی را از قبل بشویید و برش بزنید. و در فریزر قرار دهید تا به حالت نیمه یخ زده برسد. (اگر کاملا یخ زد آن را ۱۰ دقیقه قبل از زدن خامه بیرون بگذارید)

اواسط هم زدن خامه توت فرنگی نیمه یخ زده را نیز اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید تا خامه صورتی رنگ جذاب شما فرم بگیرد.

 

خامه توت فرنگی فرم گرفته

خامه کیک بدون همزن برقی

 

اگر همزن برقی ندارید نگران نباشید ما برای شما راهی داریم.

  خامه کیک خانگی  

کافیست در مرحله اول ظرفی درب دار را در فریزر بگذارید تا سرد شود. در ادامه خامه و شکر را داخل ظرف ریخته با همزن دستی یا چنگال هم بزنید، درب آن را ببندید و دوباره در فریزر قرار دهید.

بعد از حدود 20 دقیقه آن را خارج کرده دوباره هم بزنید و در یخچال قرار دهید این مرحله را چندین مرتبه تکرار کنید تا خامه سفت شود. در آخر کمی اسانس و یا وانیل به آن اضافه کنید. خامه شما بدون همزن برقی آماده شده است.

شما میتوایند به جای شکر از عسل برای شیرین کردن خامه استفاده کنید. حالا فقط باید به چند نکته خیلی مهم توجه کنید.

  خامه کیک کیک خامه ای خانگی

نکته های کلیدی طرز تهیه خامه کیک در خانه:

- فراموش نکنید خامه فرم گرفته در هوای گرم به سرعت آب میشود. پس کل خامه را با هم فرم ندهید. مثلا برای تهیه کیک تولد، ابتدا به اندازه خامه کشی کیک، خامه آماده کنید و پس از خامه کشی مقدار دیگری را برای تزیین روی کیک فرم بدهید.

- توجه داشته باشد که بعد از فرم گرفتن خامه حجم آن خیلی بیشتر میشود پس از اول ظرفی بزرگ را انتخاب کنید.

- حتماً از خامه پر چرب استفاده کنید (چربی بالای 30 درصد).

- حتما قبل از هم زدن خامه آب آن را خالی کنید.

- اگر میخواهید خامه را با قیف و ماسوره روی کیک بریزید و آن را تزئین کنید بهتر است 2 قاشق چایخوری نشاسته ذرت همزمان با شکر به آن اضافه کنید. به این ترتیب خامه فرم خود را بهتر حفظ میکند.

- بعد از اینکه خامه کیک فرم گرفت و آماده شد آن را زیاد هم نزنید چرا که در این صورت خامه شما حالت کره گرفته و مزه آن کمی تغییر می کند.

- مقدار شکر و یا عسل را بسته به ذائقه خود میتوانید کم و یا زیاد بکنید.

- جدول ارزش غذایی برای یک چهارم مواد گفته شده نوشته شده است. (یعنی حدود نصف پیمانه خامه فرم گرفته)  

اگر به این نکات توجه کنید حتماً خامه خوبی خواهید داشت و میتوانید از این خامه برای تزیین انواع کیک های خانگی استفاده کنید و نوش جان کنید.

اگر این دستور برایتان مفید بود میتوانید عکس آن را با هشتگ خامه-ایران-کوک در اینستگرام به اشتراک بگذارید.