کیک بستنی ساده یکی از انواع کیک بستنی است که خیلی راحت آماده میشه و طعم بی نظیری داره. توی این دستور شما میتونین هر مقداری که دوست دارین مواد اولیه رو کم یا زیاد کنین. میتونین از انواع کیک ها و بستنی ها استفاده کنین. هیچ محدودیتی توی طعم و اندازه مواد اولیه این کيک بستني وجود نداره. البته ما توی این دستور از کیک وانیلی به همراه بستنی وانیلی با تکه های کوکی شکلاتی استفاده کردیم که خیلی خوشمزست.

 

طرز تهیه کیک بستنی ساده

مرحله اول:

ابتدا دو لایه کیک با طعم دلخواه بپزید. میتوانید از کیک وانیلی ساده استفاده کنید یا کیک شکلاتی یا حتی انواع طعم های ترکیبی کیک. تنها نکته مهم در این مرحله این است که هر دو لایه کیک باید ابعادی یکسان داشته باشند. اجازه دهید کیک ها به طور کامل خنک شوند.

آماده سازی کیک  

مرحله دوم:

کف قالب کیک، کاغذ روغنی پهن کنید. یک لایه کیک را درون قالب و روی آن قرار دهید. کاغذ روغنی مانع از چسبیدن کیک به قالب خواهد شد.

 

مرحله سوم:

در این مرحله از تهیه کیک بستنی ساده باید بستنی نرم شده را به کمک قاشق روی کیک پخش کنید. قاشق کوچک باعث می شود راحت تر این کار را انجام دهید. به آرامی بستنی را در تمام سطح کیک قرار دهید.

قرار دادن بستنی روی کیک   پوشاندن سطح کیک با بستنی  

مرحله چهارم:

وقتی سطح کیک به طور کامل با بستنی پوشانده شد، لایه دوم کیک را روی بستنی و در قالب قرار دهید و محکم آن را فشار دهید. قالب کیک را به مدت حداقل 3 الی 4 ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملا یخ ببندد.

قرار دادن لایه دوم کیک  

مرحله پنجم:

وقتی کیک به طور کامل منجمد شد، آن را از فریزر خارج کنید. به کمک یک چاقو لبه های کیک بستنی ساده را از قالب جدا کرده و آن را در یک بشقاب برگردانید. حالا با احتیاط کاغذ روغنی را از کیک جدا کنید.

کیک بستنی منجمد شده  

مرحله ششم:

باتر کریم و خامه فرم گرفته هر دو گزینه های خوبی برای تزیین کيک بستني هستند. باتر کریم بعد از فریز شدن کمی سفت خواهد شد. اما خامه فرم گرفته هم چنان نرم باقی می ماند. به انتخاب خودتان تزیین کیک را انجام دهید. در کناره های کیک کمی خامه یا باتر کریم قرار داده و به کمک یک چاقو یا کاردک آن را در لبه های کیک پخش کنید.

زدن خامه روی کیک بستنی  

مرحله هفتم:

پس از پخش کردن خامه روی کیک، تزیینات دلخواه دیگری به آن اضافه کنید. حالا به مدت یک الی دو ساعت دیگر آن را در فریزر قرار دهید.

تزیین کیک بستنی ساده  

مرحله آخر:

برای سرو و برش کيک بستني ساده باید از یک چاقوی تیز کمک بگیرید. چاقو را قبل از استفاده در آب گرم قرار دهید و سپس کیک را برش داده و سرو کنید. نوش جان.

سرو کیک بستنی ساده  

نکات کلیدی تهیه کیک بستنی ساده

- دستور تهیه این کیک بستنی ساده و خوشمزه از سایت shop.mybluprint ترجمه شده است.

- در تهیه این کیک قالب کیک به قطر حدودا 22 سانتی متری می تواند انتخاب خوبی باشد.

- برای تهیه کیک بستنی ساده بدون فر میتوانید از روش های تهیه کیک بدون فر کمک بگیرید.