اگر دنبال طرز تهیه کیک شکلاتی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله هستید که بی دردسر تهیه شود، این دستور کیک همان چیزی است که دنبالش هستید. کیک شکلاتی را میتوانید به عنوان عصرانه با چای یا شیر میل کنید. همین طور میتوانید با تزیین و خامه کشی با آن کیک تولد شکلاتی درست کنید. جهت تزئین کیک شکلاتی ساده میتوانید از خامه، باتر کرم، گاناش شکلات یا سس شکلات استفاده کنید. البته اگر دنبال کیک شکلاتی مجلسی تری هستید میتوانید از طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص استفاده کنید.

طرز تهیه کیک شکلاتی با عکس مراحل طوری توضیح داده شده که اگر هیچ تجربه آشپزی هم نداشته باشید به راحتی میتوانید در پخت آن موفق باشید.

طرز تهیه کیک شکلاتی ساده

مرحله اول:

ابتدا مواد خشک ( آرد ، وانیل ، پودر کاکائو و بکینگ پودر ) را داخل کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید.

کیک کاکائویی

مرحله دوم:

تخم مرغ ها را درون کاسه ای دیگر با شکر ، شیر و روغن خوب مخلوط کنید سپس مخلوط آرد را کم کم اضافه نمائید و حدود 5 دقیقه با همزن برقی بزنید تا یکدست شود.

کیک کاکائویی

مرحله سوم:

قالب کیک را چرب کنید و روی آن کمی آرد بپاشید ( قالب را برگردانید تا آرد اضافی بریزد)، مخلوط کیک را درون قالب بریزید و درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 45 - 60 دقیقه ( بسته به نوع فر ) بپزید.

کیک کاکائویی

مرحله چهارم:

کیک را پس از پخت از فر خارج کنید و اجازه دهید خوب خنک شود سپس از قالب خارج و سرو کنید. میتوانید کیک شکلاتی را ساده یا به همراه خامه و سس شکلاتی و ... سرو کنید.

نکات:

قبل از خارج کردن کیک از فر اطمینان حاصل کنید که کامل پخته شده است. یک خلال دندان وسط آن فرو کنید و ببینید چیزی از مایه کیک شکلاتی به آن نچسبیده باشد.