چیکن استراگانف همان طور که از اسمش پیداست نوعی غذای روسی است که با مرغ تهیه می شود و روش پختش مشابه بیف استراگانف می باشد. این غذا بسیار بین ایرانی ها محبوب و دوست داشتنیست و طرز تهیه آن آسان است؛ پس ما هم تصمیم گرفتیم فوت و فن چیکن استراگانف خوشمزه را با شما درمیان بگذاریم تا این غذای فوق العاده را در منزل تهیه کنید و لذت ببرید. چیکن استراگانف اصلی از مرغ و ادویه و خامه و یا شیر تهیه میشود؛ اما ما برای شما در این مطلب توضیح داده ایم که اگر نیاز است تغییری در آن ایجاد کنید، چگونه این کار را انجام دهید تا چیکن استراگانف مخصوص شما، بهترین باشد.

طرز تهیه چیکن استراگانف

مرحله اول:

برای تهیه یک چیکن استراگانف خوشمزه ، ابتدا سینه های مرغ را به صورت نازک خرد نمایید. پیاز ها را هم پوست بگیرید و نگینی و یا خلالی خرد کنید.

خرد کردن مرغ

مرحله دوم:

پیاز ها را با مقداری روغن درون ماهیتابه بریزید و تفت دهید. بعد از این که کمی طلایی شدند مرغ ها را اضافه کنید. برای ادویه چیکن استراگانف ؛ نمک و فلفل، ادویه کاری و یا هر ادویه دلخواهی بریزید باهم مخلوط کنید وتفت دهید تا رنگ مرغ ها تغییر کند.

مرحله سوم:

قارچ ها را خرد نموده و در ماهیتابه ای مجزا سرخ کنید تا آبشان کشیده شود. سپس به مرغ ها اضافه کنید و مجددا کمی تفت دهید.

تفت دادن قارچ

مرحله چهارم:

قابلمه ای را روی حرارت بگذارید و در آن شیر را گرم کنید. در قابلمه ای دیگر کره را بریزید و روی حرارت بگذارید تا کره ذوب شود. سپس کم کم آرد را به کره اضافه کنید و خوب هم بزنید تا گلوله نشود.

ترکیب کردن کره و آرد

مرحله پنجم:

وقتی آرد به طور کامل در کره حل شد؛ شیر گرم را به آرامی به آن اضافه کنید و هم بزنید. شیر گرم باعث می شود آرد گلوله نشود.

مرحله ششم:

مخلوط شیر و آرد را به مرغ ها اضافه کنید. به مدت 5 دقیقه اجازه دهید تمام مواد با هم بجوشند. خامه را بهم بزنید تا یکدست شود. سپس به مرغ ها اضافه کنید و مرغ ها را از روی حرارت بردارید. چون حرارت باعث می شود خامه ببرد.

پختن با شیر

چیکن استروگانوف را در ظرف بکشید و بهمراه نان و برنج سرو نمایید. البته چیکن استراگانف با پاستا و همچنین سیب زمینی سرخ شده نیز سرو میشود.

چیکن استراگانف

نکته ها:

-برای تزیین چیکن استراگانف میتوانید از گوجه فرنگی، سیب زمینی خلالی و یا سبزی معطر استفاده کنید.

-در تهیه چیکن استراگانف بدون خامه میتوانید صرفا از نیم پیمانه شیر بیشتر استفاده کنید. اما برخی چیکن استراگانف با سس مایونز تهیه میکنند یعنی در این روش به همان میزان خامه از سس مایونز استفاده میشود. همچنین برای تهیه چیکن استراگانف بدون شیر هم میتوان خامه بیشتری جایگزین نمود.

-در این غذا در صورت تمایل میتوانید از یک حبه سیر نیز استفاده کنید و آن را همراه با پیاز ها تفت دهید.

-همچنین طبق ذائقه خودتان و برای طعم دهی بیشتر؛ میتوانید دو قاشق غذا خوری سرکه انگور در سس مایونز بریزید.

-برخی در تهیه چیکن استراگانف، از عصاره مرغ استفاده میکنند که در این صورت چون خود عصاره مرغ نمک دارد؛ شما باید نمک کمتری به غذا اضافه کنید و حتما کمی از غذا را بچشید تا مطابق میلتان نمک غذا را تنظیم کنید.