چیز کیک کدو حلوایی مثل چیز کیک ساده در فر پخته میشود و از نوع چیز کیک با پایه کیک است. البته چیزکیک های بدون فری مثل چیز کیک قهوه یا چیزکیک انار و چیز کیک یخچالی ساده هم هستند که میتوانید امتحان کنید. اما حالا که فصل کدو حلوایی شده اگر دسترسی به فر دارید این دسر خوشمزه را از دست ندهید و طرز تهیه چیز کیک کدو حلوایی را امتحان کنید.

طرز تهیه چیز کیک کدو حلوایی

طرز تهیه کیک کدو حلوایی : روغن ، شکر قهوه ای ، 2 عدد تخم مرغ ، وانیل و پوره کدو حلوایی را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا خوب ترکیب شوند سپس مواد خشک ( 1 لیوان آرد ، نمک ، جوش شیرین ، دارچین ) را کم کم اضافه و با قاشق مخلوط کنید تا مایه کیک یکدست شود.

چیز کیک

طرز تهیه کیک پنیر : 300 گرم پنیر خامه ای و 1/2 لیوان شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن 3 دقیقه بزنید تا خامه ای و یکدست شود ، در ادامه 2 قاشق ماست ، 1 قاشق آرد و کمی اسانس وانیل اضافه کنید ، هم بزنید تا مواد خوب ترکیب شوند سپس 2 تخم مرغ را اضافه و مخلوط کنید.

کرم پنیری : 100 گرم پنیر خامه ای و 2 قاشق کره را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود سپس 2 لیوان شکر ، وانیل و نمک را اضافه و مخلوط کنید ، در پایان 2 قاشق شیر را اضافه کنید و پس از اینکه کرم یکدست شد داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.

 

چیز کیک

ته قالب کاغذ روغنی بیندازید ، مایه کیک کدو حلوایی را داخل قالب بریزید و روی آن مایه چیز کیک را اضافه کنید سپس قالب را 60 - 70 دقیقه داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است قرار دهید ، پس از پخت در فر را باز کنید و اجازه دهید 1 ساعت چیز کیک داخل فر خاموش باقی بماند.

چیز کیک را پس از 1 ساعت استراحت از داخل فر خارج کنید و حداقل 8 ساعت داخل یخچال بگذارید تا خوب سرد شود و خودش را بگیرد سپس با کرم پنیری و گردوی خرد شده تزیین و سرو کنید ( دقت کنید که چیز کیک را با قالب داخل یخچال قرار دهید و تا خودش را نگرفته از قالب جدا نکنید ).

چیز کیک کدو حلوایی

نکته ها : به جای شکر قهوه ای میتوانید از همان مقدار شکر سفید استفاده کنید ، پیشنهاد میشود به جای ماست از خامه ترش استفاده کنید ، پس از پخت ممکن است لایه پنیر کمی شل باشد که با قرار گرفتن در یخچال سفت خواهد شد.

برای تهیه پوره کدو حلوایی : کدو را با مقداری اب داخل قابلمه بریزید و بپزید تا کدو نرم و آب آن تمام شود سپس با پشت چنگال له کنید و رطوبت اضافی اش را بگیرید.