چیز کیک یکی از خوشمزه ترین انواع دسر و کیک هاست که به دلیل داشتن پنیر خامه ای در مواد تشکیل دهنده، طعم به خصوص و لذیذی دارد که طرفداران زیادی نیز دارد. از انواع چیز کیک می توان به چیز کیک نوتلا ، چیز کیک توت فرنگی و... اشاره کرد. شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که هوس چیز کیک کرده باشید اما فکر مراحل آماده سازی و استفاده از حجم زیادی از مواد مثل بیسکوییت و... باعث شود تا از این تصمیم پشیمان شوید. چیز کیک ساده یک چیز کیک ژاپنی مخصوص است که در تهیه آن تنها از 3 ماده غذایی استفاده می شود. برای تهیه چیز کیک ساده به تخم مرغ، پنیر خامه ای و شکلات سفید نیاز دارید. بافت این چیز کیک عالی بوده و بسیار سبک تر از انواع دیگر می باشد. چیز کیک ساده را می توانید در زمان کوتاهی آماده کرده و به عنوان یک دسر خوشمزه برای مهمان هایتان سرو کنید. چیز کیک ساده را پس از پخت درون فر، بایستی برای حداقل 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده سرو شود. همچنین شما می توانید این چیز کیک را برای چند روز داخل یخچال نگهداری کنید. ایران کوک در این مطلب طرز تهیه چیز کیک ساده با 3 ماده غذایی را مرحله به مرحله به شما آموزش می دهد. در این رسپی با ما همراه شوید.

  چیز کیک ساده  

طرز تهیه چیز کیک ساده

 

مرحله اول:

شکلات سفید را به روش بن ماری (ذوب کردن با حرارت غیر مستقیم) آب کنید. به این صورت که شکلات را در ظرفی روی بخار آب کتری و یا در یک ظرف بزرگ حاوی آب در حال جوشیدن قرار داده، و هم بزنید تا شکلات آب شده و بافت آن نرم شود. پس از اینکه شکلات آب شد آن را در جایی قرار داده تا سرد شود.

 

مرحله دوم:

زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا کرده و در دو ظرف بریزید. پس از اینکه شکلات سفید از حرارت افتاد و سرد شد، پنیر خامه ای و زرده تخم مرغ را به آن اضافه کنید.

 

مرحله سوم:

سفیده تخم مرغ را با همزن برقی خوب بزنید تا پف کرده و حجم آن دو برابر شود. سپس آن را با باقی مواد چیز کیک مخلوط کرده و هم بزنید تا بافت مواد یکدست شود.

 

مرحله چهارم:

در کف ظرف و یا قالبی که می خواهید چیز کیک را در آن آماده کنید کاغذ روغنی قرار دهید. حالا مواد چیز کیک را درون قالب بریزید و روی سطح آن را صاف کنید.

 

مرحله پنجم:

فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت (175 درجه سانتی گراد) برای مدت 15 دقیقه گرم کنید. سپس چیز کیک را درون فر و با همان حرارت، برای 15 دقیقه قرار دهید تا کمی از خامی گرفته شود. حالا حرارت فر را به 300 درجه فارنهایت (170 درجه سانتی گراد) کاهش دهید و اجازه دهید تا برای 15 دقیقه، چیز کیک شما کاملا پخته شود. پس از گذشت 15 دقیقه، فر را خاموش کنید. اما بگذارید چیز کیک برای 15 دقیقه دیگر درون فر و تحت حرارت باقی بماند.

  چیز کیک ساده  

مرحله ششم:

چیز کیک را از درون فر خارج کرده و اجازه دهید تا برای 1 ساعت در دمای اتاق سرد شود. قبل از سرو کردن، چیز کیک را برای حدود 3 ساعت درون یخچال قرار داده تا  کاملا خنک شود. چیز کیک ساده را می توانید با پودر قند و انواع میوه ها به دلخواه خود تزئین کرده و نوش جان کنید.

  چیز کیک ساده  

نکات کلیدی تهیه چیز کیک ساده:

- برای تهیه چیز کیک خوشمزه لازم است تا تمام مراحل را به دقت اجرا کنید. در زمان های پخت، پیش گرم و پس از پخت دقت کافی را به عمل آورید.

- در صورتی که می خواهید چیز کیک ساده شکلاتی تهیه کنید می توانید به جای شکلات سفید از شکلات کاکائویی استفاده کنید.

- چیز کیک انواع مختلفی دارد و در صورتی که شما فر نداشته باشید می توانید انواع آن را با دستور چیز کیک یخچالی بدون نیاز به فر تهیه کنید.