فکر نمیکنم کسی باشه که کاپ کیک ( یا کیک فنجانی ) دوست نداشته باشه! کاپ کیک ها یه عضو کوچیک و مینیاتوری خوشمزه تو هر مهمونی و مجلسی هستن که به خاطر تنوع در تزیین و همینطور راحت و سریع آماده شدنشون برای همه محبوب و دوست داشتنی هستن. مخصوصا اگه کیک فنجانی انار باشه و با دونه های انار تزیین و تهیه بشه میتونه به پذیرایی شب یلدای شما جلوه ی محشری بده. کیک فنجانی انار طرز تهیه سختی نداره و تکنیک خیلی خاصی در اون به کار برده نشده پس اگه خیلی حوصله ی زحمت زیاد کشیدن برای آشپزی رو ندارین میتونین با خیال راحت اون رو درست کنید، چون قرار نیست خیلی خسته تون کنه. آخرش هم با یه تزیین خوشگل با خامه و دونه های انار لبخند رو به لب شما و خوانوادتون میاره. شک نکنید که وجود کاپ کیک کنار بقیه خوراکی های شب یلدا، عکس های شب یلداتونو خوشگل تر میکنه! حتی اگه خواستین یه خرده بیشتر برای آشپزی شب یلدا انرژی بذارین، پیشنهاد میکنیم کیک انار درست کنین که کنار این کاپ کیک ها یه خونواده کیکی داشته باشین! میتونین کیک ها رو با شربت آب انار هم سرو کنین. پس سریعتر بریم سراغ تهیه کیک فنجانی انار تا دیر نشده!

طرز تهیه کیک فنجانی انار

 

مرحله اول:

فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. کره، شکر، آرد، روغن، بکینگ پودر، نمک و اسانس وانیل را داخل کاسه ای بریزید و با سرعت کم همزن 2 دقیقه بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند. تخم مرغ ها را به نوبت اضافه و با قاشق مخلوط کنید (دقت کنید که هر تخم مرغ را پس از اضافه کردن خوب مخلوط کنید سپس تخم مرغ بعدی را اضافه نمایید).

کاپ کیک

مرحله دوم: 

پس از اضافه کردن تخم مرغ ها ، شیر را کم کم اضافه کنید و با دور کند همزن بزنید تا مایه کیک خوب یکدست شود ، داخل قالب های کاپ کیک را تا نیمه با مایه کیک پر کنید و دانه های انار را روی کیک بپاشید سپس قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 20 - 30 دقیقه قرار دهید.

کاپ کیک

مرحله سوم: 

پس از پخت قالب را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا کاپ کیک ها سرد شوند سپس کاپ کیک ها را با خامه فرم گرفته و دانه های انار تزیین و سرو کنید (میتوانید برای تزیین کاپ کیک ها از هر ماده دیگری که دوست دارید استفاده کنید).

 

کاپ کیک