امروز قصد داریم طرز تهیه یک نوع فینگر فود با نان تارت را آموزش دهیم که غذایی خوشمزه و البته سالم است. این غذا که تارت سبزیجات نام دارد، برای گیاه خواران هم میتواند به غذایی دوست داشتنی تبدیل شود. این فینگرفود هیجان انگیز با سبزیجاتی مثل کدو سبز، بادمجان و هویج تهیه شده که به صورت نواری برش خورده و در خمیر تارت قرار گرفته اند.

میتوانید برای تارت سبزیجات خودتان نان تارت بپزید. اما این غذا با نان تارت آماده هم تهیه می شود. اگر از نان تارت آماده استفاده می کنید، بعد از آماده کردن مواد داخل تارت، غذا باید مدت کمتری از آن چه در دستور گفته شده در فر بماند. همان قدر که روی سبزیجات طلایی شود کافی خواهد بود.

تارت سبزیجات را برای تنوع در برنامه غذاییتان قرار دهید و هر از گاهی از خوشمزگی، خواص بسیار زیاد و ظاهر رنگارنگ و زیبای این غذا استفاده ببرید. برای تزیین تارت سبزیجات از انواع سس ها و خلاقیت خودتان کمک بگیرید و افراد بدغذا و سخت‌گیر را به خوردن سبزیجات ترغیب کنید. اگر دوست داشتید انواع دیگر پای و تارت را نیز امتحان کنید ما پای گوشت و سیب زمینی، تارت گوجه و ریحان، پای ماکارونی، تارت بادمجان و تارت مرغ و قارچ را پیشنهاد می کنیم.

طرز تهیه تارت سبزیجات

مرحله اول:

گردو را از شب قبل خیس دهید. سپس آبشان را گرفته و به همراه روغن زیتون، سس سویا، سیر، نمک و فلفل سیاه در غذاساز یا مخلوط کن بریزید. غذاساز را روشن کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا حدی که بافت مخلوط حالتی خامه ای پیدا کند.

مخلوط گردو

مرحله دوم:

به کمک یک چاقوی تیز یا کاتر، خمیر تارت را به دایره های 9 سانتی متری تقسیم کنید. 12 تا دایره یک اندازه برش بزنید و سپس برش های خمیر تارت را در کف قالب مافین نچسب قرار دهید. فر را روشن کنید و روی درجه حرارت 375 فارنهایت یا 190 سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود.

خمیر تارت

مرحله سوم:

در این مرحله از تهیه تارت سبزیجات باید با استفاده از یک پوست کن، سبزیجات را در راستای طول برش دهید و به صورت نوار های باریکی درآورید.

برش سبزیجات

مرحله چهارم:

یک و یک سوم قاشق غذاخوری را از مخلوط گردویی که تهیه کرده اید، پر کنید و در هر قالب مافین بریزید. نوارهای باریکی که از کدو سبز برش داده اید را درون قالب های مافین به صورت مارپیچی قرار دهید. تمام قالب را با نوارهای باریک کدو سبز، بادمجان و هویج مانند عکس پر کنید.

پر کردن خمیر تارت

مرحله پنجم:

این کار را برای تمام قالب ها و تمام کدو سبز، هویج و بادمجان انجام دهید. سپس کمی نمک و فلفل روی آن ها بپاشید تا طعم دار شوند. با یک فرچه یا براش کمی روغن روی تارت سبزیجات بزنید. همه ی تارت ها را به همین روش به روغن آغشته کنید.

آماده سازی تارت سبزیجات

مرحله ششم:

به مدت 35 تا 38 دقیقه تارت ها را در فر بپزید تا طلایی رنگ شوند. تارت سبزیجات را در ظرف سرو قرار داده و میل کنید. نوش جان.

سرو تارت سبزیجات

نکات کلیدی تهیه تارت سبزیجات

- دستور تهیه تارت سبزیجات از سایت kitchenbowl ترجمه شده است.

- برای تهیه خمیر تارت این غذا میتوانید به صفحه نان تارت مراجعه کنید.

- در دستور اصلی تهیه این غذا از یک نوع ادویه ژاپنی به نام Awase miso استفاده شده که ما آن را با سس سویا جایگزین کرده ایم. البته اگر طعم سس سویا را نمی پسندید میتوانید از ارده در تهیه این غذا استفاده کنید.