تارت مرغ و قارچ پنیری یک غذای محبوب برای بچه ها و بزرگ‌تر هاست. خصوصا اگر عاشق پنیر روی غذا باشید بدون شک نمیتوانید از این غذا بگذرید. تارت مرغ پنیری برای پذیرایی در مهمانی هم یک غذای فینگرفودی عالی و جذاب محسوب می شود که همه را مجذوب خودش خواهد کرد. اگر تا به حال تارت مرغ را خودتان تهیه نکرده اید، نگران نباشید. در این مطلب ما طرز تهیه نان تارت شور را نیز آموزش داده ایم. میتوانید صفر تا صد کار را خودتان انجام دهید یا این که نان تارت آماده تهیه کنید. در این صورت فقط مرحله ی تفت دادن مواد داخل تارت میماند که آن هم خیلی خیلی آسان است! شک و تردید را کنار بگذارید و آستین ها را بالا بزنید. تارت مرغ و قارچ هم غذایی سالم و هم خوشمزه و خاص است که میتواند دل همه ی اعضای خانواده را شاد کند. منتظر چه هستید؟ پیش به سوی تهیه تارت مخلوط مرغ و قارچ!

 

طرز تهیه نان تارت قارچ و مرغ

 

مرحله اول:

آرد را الک کنید. سپس آرد الک شده را با مارگارین خوب بهم بزنید. سپس ظرف آرد را برای چند دقیقه کنار بگذارید.

 

مرحله دوم:

تخم مرغ، شکر و نمک را خوب مخلوط کنید و به ظرف محتوای آرد اضافه کنید. روی ظرف خمیر تارت را بپوشانید و آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه در یخچال بگذارید.

 

مرحله سوم:

پس از این مدت، خمیر را از یخچال خارج کنید. یک تکه کوچک از خمیر جدا کرده و آن را در قالب قرار دهید. خمیر را با دست فشار دهید تا تمام سطح قالب را بپوشاند و تبدیل به لایه ی نازکی شود. قالب ها را به مدت 10 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا نان تارت برای تارت مرغ و قارچ حاضر شود.

 

نان تارت شور

طرز تهیه تارت مرغ و قارچ

 

مرحله اول:

برای تهیه تارت مرغ و قارچ ابتدا باید قارچ و پیاز را به صورت نگینی خرد کنید. یک ماهیتابه بردارید و کره را در آن قرار دهید. ماهیتابه را روی حرارت بگذارید تا کره ذوب شود. سپس قارچ و پیاز را درون ماهیتابه بریزید و تفت دهید تا طلایی رنگ شوند.

 

خرد کردن قارچ و پیاز

مرحله دوم:

پنیر پیتزا را به قارچ و پیاز اضافه کنید. هسته زیتون ها را جدا کرده و آن ها را خرد و ریز کنید. نمک، فلفل و زیتون خرد شده را به ماهیتابه اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت 15 دقیقه روی حرارت ملایم با هم تفت دهید.

 

مخلوط پنیر پیتزا و زیتون

مرحله سوم:

یک ماهیتابه دیگر بردارید و روی حرارت قرار دهید. آرد را در ماهیتابه بریزید و تفت دهید تا حدی که کرم رنگ شود. خامه ترش را اضافه کنید و با هم 2 تا 3 دقیقه تفت دهید.

 

تفت دادن آرد

مرحله چهارم:

قارچ و پنیر ذوب شده را با آرد و خامه ترش ترکیب کنید و داخل نان تارتی که آماده کرده اید بریزید. در هر نان تارت سه تا 4 قاشق از مواد بریزید. سپس رویشان را با پنیر بپوشانید. تارت ها را داخل فر بگذارید و به مدت 10 تا 15 دقیقه در دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید. تارت مرغ و قارچ را ار فر خارج کرده و نوش جان کنید.

 

سرو تارت مرغ و قارچ

نکات کلیدی تهیه تارت مرغ و قارچ

-این مطلب از سایت mediapovar ترجمه شده است.

- به جای خامه ترش میتوانید از ماست هم استفاده کنید.

-اگر برای تهیه نان تارت به راهنمایی بیشتری نیاز دارید میتوانید به صفحه طرز تهیه نان تارت ایران کوک مراجعه کنید.

-در صورت تمایل میتوانید با اضافه کردن یک عدد سیب زمینی به مواد اولیه این غذا، تارت مرغ و سیب زمینی تهیه کرده و لذت ببرید.

 

 می تونی نان تارت آماده رو از فروشگاه اینترنتی ایران کوک با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت بخری و در کمترین زمان تحویل بگیری:)

خرید نان تارت آماده