سیب زمینی ماده اصلی خیلی از میان وعده ها و غذاهای خوشمزه مورد علاقه همه است. من که حتی با فکر کردن به سیب زمینی سرخ کرده هم دهنم آب می افته  مخصوصاً سیب زمینی پنیری. اما یه عده ای معتقدن که باید غذاهای سرخ شده رو تا حد امکان کمتر مصرف کرد. در ضمن پای گاز ایستادن و زیر و رو کردن سیب زمینی هم هست که اگه حوصله ش رو نداشته باشید اون وقت باید دور سیب زمینی سرخ کرده رو خط بکشید. پس شاید بهتر باشه به فکر یه جایگزین سالم باشیم. نظرتون در مورد سیب زمینی کبابی چیه؟ اونم از نوع پنیریش! سیب زمینی کبابی پنیری داخل فر تهیه میشه. بعد از این که سیب زمینی ها رو داخل فر گذاشتید دیگه نیازی نیست نگران هم زدنش باشید. فقط کافیه 30-40 دقیقه صبر کنید تا سیب زمینی های کبابی خوشمزه شما آماده بشن.

 

طرز تهیه سیب زمینی کبابی پنیری

1- سیب زمینی ها را خوب بشویید سپس با پوست از وسط به دو قسمت کنید و هر قسمت را به 3 یا 4 قسمت برش بزنید (هر سیب زمینی 6 یا 8 برش میشود). برش ها را یک شکل و یک اندازه بزنید تا در زمان پخت سیب زمینی ها یکنواخت کباب شوند.

 

2- داخل کاسه ای آب سرد و مقداری یخ بریزید. سیب زمینی ها را به مدت 30 دقیقه داخل کاسه آب و یخ بریزید و پس از این مدت با دستمال کاغذی خوب خشک کنید و رطوبت اضافی سیب زمینی ها را بگیرید.

سیب زمینی تنوری

3- سیب زمینی ها را پس از اینکه خوب خشک کردید داخل کیسه فریزر بریزید. سپس نمک، فلفل و پودر سیر را به سیب زمینی ها اضافه کنید و تکان دهید تا مواد جذب سیب زمینی ها شود. سپس روغن زیتون را اضافه کنید. مجددا کمی تکان دهید تا روغن نیز جذب سیب زمینی ها شود (به این دلیل روغن را آخر اضافه میکنید که مانع از جذب ادویه ها نشود).

  سیب زمینی تنوری

4- داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و سیب زمینی ها را روی آن بچینید. سینی را داخل فر با حرارت 240 درجه سانتیگراد به مدت 30 - 40 دقیقه قرار دهید تا سیب زمینی ها خوب برشته و طلایی شوند.

سیب زمینی تنوری

5- سیب زمینی های کباب شده را هان طور داغ داخل کاسه ای بریزید. سپس مخلوط پنیر پارمزان رنده شده و جعفری خرد شده را اضافه کنید. کمی کاسه را تکان دهید تا مواد مخلوط شوند. بعد داخل ظرف بریزید و با سس کچاپ یا رنچ سرو کنید.

  سیب زمینی کبابی پنیری

نکته های تهیه سیب زمینی کبابی:

در صورت تمایل میتوانید از پنیرهای دیگر مانند پنیر پیتزا نیز استفاده کنید.

به جای روغن زیتون از هر نوع روغن مایع دیگری نیز میتوانید استفاده کنید.

بهتر است این پیش غذا را داغ سرو کنید.