ذرت مکزیکی را می توان یکی از پرطرفدارترین غذاهای سراسر جهان دانست که بسیار محبوب می باشد که بیشتر در فصل زمستان و هوای سرد سرو می شود. اصالت ذرت مکزیکی همانگونه که از نامش پیداست به کشور مکزیک باز می گردد. جالب است بدانید که ذرت مکزیکی که در کشور مکزیک تهیه می شود با ذرت مکزیکی که در ایران تهیه می شود کاملا متفاوت است.

به همین جهت قصد داریم  برای شما عزیزان، به صورت مرحله به مرحله طرز تهیه ذرت مکزیکی را توضیح دهیم. پس در ادامه با سایت ایران کوک همراه شوید. 

 

ذرت مکزیکی

طرز تهیه ذرت مکزیکی خانگی

مرحله اول:  تفت دادن مواد ذرت مکزیکی

برای تهیه ذرت مکزیکی با قارچ و پنیر ، ابتدا ذرت را درون ماهیتابه ای بریزید و با نمک و فلفل و بدون روغن تفت می دهیم تا حدی که آب ذرت ها کاملا کشیده شود.

مرحله دوم: خرد کردن قارچ ها

وقتی آب ذرت ها جمع و خشک شد، ماهیتابه را از روی حرارت بردارید. قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد کنید و در ماهیتابه ای مجرا تفت دهید تا آب قارچ هم کشیده شود.

مرحله سوم: ذوب شدن کره

یک قابلمه پر از آب را روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید. یک ظرف شیشه ای مقاوم به حرارت و نشکن را درون آب قرار دهید. کره را داخل ظرف شیشه ای بگذارید تا ذوب شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن پنیر و سس مایونز

وقتی کره کاملا ذوب شد، ذرت و قارچ را اضافه کنید. کمی که گرم شدند، برای تهیه سس ذرت مکزیکی ، سس مایونز و پنیر پیتزا را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید تا به خوبی پنیر در بین ذرت ها پخش شود.

سپس از روی حرارت بردارید، در ظرف سرو بریزید. در صورت تمایل سس و فلفل بیشتری روی آن بریزید و میل کنید. نوش جان!

 ذرت مکزیکی

رسپی های مرتبط با طرز تهیه ذرت مکزیکی 

طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال

برای طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال ابتدا بلال ها را دون کرده و سپس آنها را بپزید. حالا بلال ها را داخل آب جوش بیندازید. پس از 20 دقیقه که بلال ها نرم شد، قارچ ها را تفت داده و داخل ماهیتابه کمی کره بزنید. سپس تمامی مواد را به ماهیتابه اضافه کرده و سس مایونز و ادویه جات دلخواه را نیز به مواد اضافی کرده و هم بزنید. در آخر پنیر پیتزا را به ذرت مکزیکی اضافی کنید و خوب مخلوط کنید. 

طرز تهیه ذرت مکزیکی با قارچ و کالباس 

برای طرز تهیه ذرت مکزیکی با قارچ و کالباس ابتدا ذرت ها را جوشانده و اجازه دهید تا نرم شوند. سپس در داخل ماهیتابه ذرت های نرم شده با قارچ و کالباس خرد شده را اضافی نموده و سس مایونز و فلفل و نمک را هم اضافی نمایید. سپس پنیر پیتزا را اضافی نموده و نوش جان کنید. 

طرز تهیه ذرت مکزیکی بدون قارچ

برای طرز تهیه ذرت مکزیکی بدون قارچ مطابق دستور پخت بالا عمل نموده فقط قارچ را حذف نمایید. 

نکات کلیدی تهیه ذرت مکزیکی

-برای ادویه مخصوص ذرت مکزیکی میتوانید از انواع فلفل تند قرمز و سیاه، ادویه کاری و همچنین آویشن استفاده کنید.

-معمولا ذرت مکزیکی با ذرت خام هم تهیه میشود. البته بهتر است کنسرو ذرت یا ذرت یخ زده را در ذرت مکزیکی بریزید.

-در تهیه ذرت مکزیکی ساده میتوانید به جای سس مایونز از خامه ترش استفاده کنید.

-در این دستور تهیه، به جای پنیر پیتزا پنیر پارمسان و یا موزارلا هم میتوان جایگزین کرد. بستگی به تمایل خودتان دارد.

-اگر دوست داشته باشید میتوانید در ذرت مکزیکیتان پیازچه، سیر، فلفل سبز و همین طور کالباس خرد شده نیز بریزید.

-طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال به این صورت است که قبل از مرحله اول باید دانه های بلال را با دقت جدا کنید. وقتی 15 دقیقه گذشت سپس نمک را اضافه کنید و سپس به مدت نیم ساعت الی 45 دقیقه اجازه دهید در آب و نمک کاملا پخته شود.

-روش های مختلفی برای تهیه ذرتِ مکزیکی وجود دارد. اگر شما روش بهتر و خوشمزه تری سراغ دارید، لطفا در قسمت دیدگاه ها آن را با ما به اشتراک بگذارید و ما را از نظرات ارزشمند خودتان محروم نکنید.