اردورها یا به عبارتی پیش‌غذاها مانند سوپ‌ها، سالادها، فینگرفودها و ترشی‌ها بخشی مهم از میز غذای شما در مهمانی‌ها هستند. شما با انتخاب اردورهای مناسب و وسوسه‌انگیز می‌توانید هنر خانه‌داری خود را به رخ همه بکشید. در این میان انواع اردور با تخم‌مرغ، جزو ساده‌ترین و جذاب‌ترین اردورهاست و اغلب طرز تهیه ساده‌ای دارند. طرز تهیه اردور تخم‌مرغ با سس خردل و اردور مارچوبه و تخم‌مرغ را قبلا در ایران کوک آموزش داده‌ایم. اینجا قصد داریم طرز تهیه اردور تخم‌مرغ و آووکادو ، یکی دیگر از انواع اردور با تخم‌مرغ را یاد بدهیم که مزه فوق‌العاده و ظاهر جذابی دارد.

اردور تخم‌مرغ و آووکادو علاوه بر طعم لذیذ، مواد مغذی زیادی دارد بنابراین غذایی سالم و مقوی است. آووکادوی موجود در این پیش‌غذا در سال‌های اخیر به دلیل داشتن چربی‌های سالم، فیبر، مواد معدنی و ویتامین‌ها به سوپرخوراکی معروف شده است. فیبر موجود در آووکادو با ایجاد احساس سیری طولانی‌مدت از پرخوری پیشگیری می‌کند و به کاهش وزن کمک می‌کند.

از طرف دیگر مطالعات مختلف نشان می‌دهد فیتوکمیکال‌های موجود در آووکادو به عنوان ضدسرطان عمل می‌کنند و از ایجاد چرخه سلولی رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌نمایند. همچنین دیگر مواد مغذی موجود در این میوه استوایی تا حد زیادی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهند. بهبود گوارش، بهبود علائم آرتروز، محافظت از کبد و کاهش قند خون از دیگر فوائد خوردن آووکادو برای بدن هستند.

 

طرز تهیه اردور تخم‌مرغ و آووکادو

مرحله اول

تخم مرغ‌ها را بپزید و پوست بکنید. سپس، هر تخم‌مرغ را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و زرده‌های آن را خارج نمایید.

 

مرحله دوم

آووکادو را بشویید و برش بزنید. سپس، گوشت آووکادو را با قاشق از پوستش جدا کنید.

سالاد تخم مرغ

مرحله سوم

زرده‌های تخم‌مرغ، آووکادو، گشنیز خردشده، آبلیمو، پودر میخک، پودر پیاز، نمک و فلفل را داخل کاسه‌ای بریزید و با چنگال له کنید و مخلوط نمایید.

سالاد تخم مرغ

مرحله چهارم

مواد مخلوط‌ شده را داخل قیف ماسوره‌دار بریزید و گودی سفیده‌های تخم‌مرغ را با آن پر کنید و در انتها نیز با مقداری فلفل و گشنیز تزیین نمایید.

 

سخن آخر

اردور تخم‌مرغ و آووکادو، نوعی پیش‌غذای خوشمزه و مجلسی‌ست که طرز تهیه ساده و آسانی دارد. تخم‌مرغ، آووکادو، آبلیمو و گشنیز از جمله مواد اولیه این اردور جذاب هستند که سرشار از مواد معدنی، ویتامین‌ها و فیبر هستند. آوووکادوی به کاررفته در اردور تخم‌مرغ و آووکادو نیز فوائد فراوانی برای سلامتی دارد و خوردن مداوم آن به کاهش وزن، سلامت قلب، بهبود گوارش و محافظت از کبد کمک می‌کند.

در اولین مرحله برای درست کردن این اردور باید تخم‌مرغ‌ها را آب‌پز بکنید و پوست آن‌ها را بگیرید. سپس، تخم‌مرغ‌ها را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و زرده‌ها را خارج کنید. آووکادو را نیز برش بزنید و گوشت میوه را با قاشق از پوستش جدا کنید.

در ادامه زرده‌های تخم‌مرغ، آووکادو، گشنیز خردشده، آبلیمو، پودر میخک، پودر پیاز، نمک و فلفل را داخل کاسه‌ای بریزید و با چنگال له کنید و مخلوط نمایید. مواد مخلوط شده را داخل قیف ماسوره‌دار بریزید و گودی سفیده‌های تخم‌مرغ را با آن پر کنید. در آخر اردورها را با مقداری گشنیز و فلفل تزیین کنید و سرو نمایید.