اگر ازغذاهای ابتکاری استقبال میکنید لقمه مرغ اسپایسی را حتماً میپسندید. نان این لقمه ها سرخ شده است و به همین خاطر هم فوق العاده برشته و خوشمزه است. در اصل این لقمه با نان تورتیلا تهیه میشود ولی از نانهای دیگر هم میتوانید استفاده کنید. فقط باید نان را به صورت 10 دایره به قطر 10-12 سانت برش بزنید. کار سختی نیست! و بعد از چشیدن طعم عالی غذا متوجه میشوید که ارزشش را داشته.

برای تهیه لقمه مرغ اسپایسی سینه مرغ را بپزید و به شکل مکعب های کوچک برش بزنید. بعد از این کار لقمه های شما در کمتر از نیم ساعت آماده میشوند. پنیر بلوچیز هم که در این غذا استفاده شده نوعی پنیر فرانسوی است که میتوانید از سوپرمارکت ها تهیه کنید. اما اگر با ذائقه شما نمیخواند میتوانید آن را با پنیر فتا جایگزین کنید. ساندویچ مرغ اسپایسی

طرز تهیه لقمه مرغ اسپایسی

مرحله اول:

اول از همه نان ها را به شکل دایره های یکسان به قطر 10-12 سانت برش بزنید.  سپس آنها را رول کنید و قسمت بالای نان ها را با خلال دندان به هم متصل نمایید.

رول نان لقمه مرغ اسپایسی

مرحله دوم:

نانهای رول شده را داخل روغن داغ بریزید و سرخ کنید.

 

سرخ کردن نان لقمه مرغ اسپایسی

هر بار فقط دو سه عدد از نانها را در قابلمه روغن قرار دهید و بلافاصله وقتی طلایی رنگ شدند آنها را خارج کنید و روی دستمال حوله ای بگذارید تا روغن اضافی شان گرفته شود.

نان سرخ شده

مرحله سوم:

سس مایونز و سس فلفل را در کاسه کوچکی بریزید و به خو بی با هم مخلوط کنید. مقدار سس تند را به سلیقه خود تنظیم کنید. میتوانید از مقدار کمتر یا بیشتری سس فلفل استفاده کنید.

سس مایونز و سس فلفل

مرحله چهارم:

سینه مرغ پخته را به شکل مکعبی خرد کنید و در کاسه ای بریزید. ساقه کرفس را هم به شکل ریز خرد کنید و به آن اضافه کنید. پس از آن سس تهیه شده را بریزید و هم بزنید تا همه مواد به سس آغشته شوند.

مرغ و کرفس با سس تند

پنیر بلوچیز یا پنیر فتا را خرد کنید و به مخلوط اضافه کنید. یک هم دیگر بزنید.

پنیر بلوچیز با مرغ

مرحله پنجم:

خلال دندان ها را به آرامی از لقمه های سرخ شده خارج کنید. پس از این که مایه آماده شد داخل نانها را با آن پر کنید. ممکن است داخل بعضی از نانها پف کرده باشد. در این صورت خیلی آرام با انگشت روی بخش های پف کرده فشار بیاورید تا جا برای مرغ و مواد دیگر باز شود. سپس لقمه های آماده شده را به همراه سس گوجه فرنگی سرو کنید.

لقمه مرغ اسپایسی آماده شده

نکته:

میتوانید داخل این لقمه از مواد دیگری مانند گوشت پخته ، قارچ و ژامبون و... نیز استفاده کنید.

در صورت استفاده از نان لواش نازک، دو لایه نان روی هم استفاده کنید.