از وقتی سرو پیش غذاهای سبک و کوچک یا همان فینگرفودهای خوشمزه و جذاب در میهمانی ها پر طرفدار شده خیلی ها دوست دارن با ترکیب مواد گوناگون انواع متعددی از این نوع پیش غذاها رو درست کنن و تنوع و رنگ و لعاب بیشتری به میز غذاشون بدن. یکی از موادی که به راحتی می شه باهاش انواع پیش غذای انگشتی تهیه کرد بادمجان است که با  داشتن کمی خلاقیت می شه پیش غذاهای خوشگل و خوشمزه رو درست کرد که هر کسی رو ترغیب به خوردنش کنیم. از بین پیش غذاهای تهیه شده با بادمجان که تقریبا برامون آشنا هستند و احتمالا چند بار طعم و مزه اشون رو امتحان کردیم می تونم به میرزاقاسمی، کشک و بادمجان، کاناپه بادمجان، حلیم بادمجان، رول قارچ و بادمجان، رول مرغ و بادمجان و ... اشاره کنم که تقریبا جزو پر طرفدارترین خوراک های بادمجانی هستن .

رول مرغ و بادمجان از جمله فینگرفودهای ساده و البته لذیذی است که به راحتی می شه توی خونه تهیه اش کرد و اگر کمی حوصله به خرج بدیم می تونیم پیش غذایی شیک با ساده ترین مواد اولیه برای سرو در وعده های غذایی مون آماده کنیم.

خوب می دونیم برای درست کردن فینگرفود یا پیش غذای انگشتی مهمترین نکته داشتن صبر و خلاقیته پس اگر صبورانه ادامه مطلب امروز رو بخونید با روش تهیه رول مرغ و بادمجان خوشمزه آشنا می شید و می تونید از خوردنش لذت ببرید.

طرز تهیه رول مرغ و بادمجان

مرحله اول:

بادمجان ها را به خوبی بشویید و پوست بگیرید و نازک برش بزنید.(برای تهیه رول بادمجان می توان پوست بادمجان را نگرفت)

بادمجان

مرجله دوم:

روی بادمجان های برش خورده کمی نمک بریزید و اجازه دهید کمی استراحت کند تا تلخی آن از بین برود و سپس آبکشی و خشک کنیدد.

مرحله سوم:

بادمجان را سرخ کنید و پس از سرخ شدن آن ها را روی دستمال آشپزخانه بچینید تا روغن اضافی اش گرفته شود.

بادمجان سرخ شده

مرحله چهارم:

فیله های پخته شده را در ظرف مناسبی خرد یا ریش ریش کنید.

رولت مرغ و بادمجان

مرحله پنجم:

سس مایونز، سیر له شده و ادویه ها را به مرغ اضافه کنید و مواد میانی رول مرغ و بادمجان را خوب مخلوط کنید.

فینگرفود

مرحله ششم:

پنیر رنده شده را هم با مرغ مخلوط کنید.

مرحله هفتم:

مواد میانی  را روی هر ورقه از بادمجان به خوبی پهن کنید و بعد ورقه ها را به صورت رول بپیچید و تا موقع سرو در یخچال قرار دهید(دقت کنید برای اینکه مواد میانی بیرون نریزد باید  طبق آنچه در عکس می بینید کمی فضای خالی روی بادمجان باقی بماند تا به خوبی رول شد.)

رولت بادمجان

مرحله هشتم:

به وسیله خلال دندان یا هر وسیله ای که مناسب باشد هر رول مرغ و بادمجان  را محکم کنید و برای تزیین از گوجه گیلاسی و ریحان تازه یا انواع سبزیجات می توان استفاده کرد.

  رول مرغ و بادمجان  

نکات کلیدی تهیه رول مرغ و بادمجان

-برای تهیه این پیش غذای انگشتی یا همان فینگرفود از انواع گوشت و سبزیجات به عنوان مواد میانی می توان استفاده کرد.

-برای داشتن رولت بادمجان رژیمی می توان بادمجان ها را در فر گریل کرد یا ورقه های بادمجان را بخارپز کرد.

-می توان رول مرغ و بادنجان را به صورت گرم هم سرو کرد. برای گرم سرو کردن رول مرغ و بادمجان باید رول ها را در تابه یا ظرف مناسب بچینید و آن را در فر یا روی حرارت ملایم قرار دهید تا به خوبی گرم شود.