کشک بادمجان یکی از آسانترین غذاهای سنتی ایرانی است که امروزه به شکل های متنوعی تهیه و تزیین میشود و حتی در مهمانی ها هم جای خودش را بر سر سفره ها پیدا کرده است.

حتی گاهی با استفاده از نان تست آن را به شکل کیک در می آورند و به شکل های مختلف و زیبا تزیینش میکنند. طرز تهیه این غذای بسیار خوشمزه را در ادامه بخوانید و علاوه بر تصاویر مرحله به مرحله تهیه کشک بادمجان با نکات اصلی خوشمزه شدن آن هم آشنا شوید.

   

طرز تهیه کشک بادمجان خانگی

 

مرحله اول: سرخ کردن بادمجان

اول از همه پوست بادمجانها را بگیرید و آنها را به صورت طولی نصف کنید. برای گرفتن تلخی بادمجان آن را بشویید و رویش کمی نمک بپاشید و بگذارید حدود یک ربع ساعت بماند. سپس آنها را خشک کنید.

حال آنها را در مقداری روغن به خوبی سرخ کنید. بادمجانهای سرخ شده را روی دستمال حوله ای بچینید تا روغن اضافی آنها تا حد امکان گرفته شود.

در این مرحله میتوانید بادمجان سرخ شده را فریز کنید و هر وقت خواستید از آن در تهیه کشک بادمجان، قیمه بادمجان یا غذاهای دیگر استفاده کنید.

بادمجان سرخ کرده

مرحله دوم: تفت دادن نعنا

نعنای خشک را 10 دقیقه در آب خیس دهید. سپس درون مقداری روغن با حرارت ملایم تفت بدهید. 1 قاشق از نعنا را برای تزیین جدا کنید و کنار بگذارید.

نعنا داغ

مرحله سوم: سرخ کردن پیاز و سیر

پیازها را به صورت خلالی خرد کنید و در مقداری روغن سرخ نمایید. وقتی پیاز شروع به سرخ شدن کرد به آن سیر رنده شده را اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر تفت بدهید.

سرخ کردن پیاز

مرحله چهارم: اضافه کردن بادمجان

بادمجان را به مخلوط پیاز و سیر اضافه کنید با حرارت ملایم تفت دهید. در ضمن هم زدن با قاشق چوبی بادمجان را له کنید (میتوانید این کار را قبل از اضافه کردن بادمجان هم انجام دهید).

پیاز و بادمجان

مرحله پنجم: اضافه کردن نعنا، گردو و کشک

نعنا داغ و گردوی آسیاب شده را نیز اضافه کنید. کشک را با 1/4 لیوان آب سرد مخلوط کنید و به بادمجان ها اضافه نمایید و کمی تفت دهید تا آب اضافی غذا کشیده شود.

مخلوط کشک و بادمجان

مرحله ششم: تزیین و سرو

کشک بادمجان را در ظرف سرو مورد نظر بکشید و رویش را با پیاز داغ، نعنا داغ، کشک و گردو تزئین کنید. میتوانید کمی گوشت چرخ کرده آماده کنید و همراه با کشک بادمجان و نان سرو نمایید.

تزیین کشک بادمجان

نکته های کلیدی:

1- میتوانید با اضافه کردن کمی زردچوبه به پیاز آن را خوشرنگ تر کنید.

2- اگر مایل هستید بافت کشک بادمجان شما یکدست تر باشد و بادمجان کاملاً له شده باشد میتوانید قبل از اضافه کردن بادمجان سرخ شده را با گوشتکوب بکوبید یا در مخلوط کن میکس کنید.

3- میتوانید از مقدار کمتر یا بیشتری سیر استفاد کنید.

4- استفاده از گردو نیز سلیقه ای میباشد (گردو برای رفع طبع سرد کشک مصرف میشود).

5- اگر میخواهید کشک بادمجان کم چرب تری داشته باشید بجای سرخ کردن بادمجان ها را کبابی یا آب پز کنید. البته به عنوان غذای اصلی نیز میتواند مصرف شود.