رولت بادمجان

رولت گوشت و بادمجان

بادمجان 3 عدد  .  گوشت چرخ کرده 200 گرم  .  پیاز 1 عدد  .  سیر 3 حبه  .  گوجه فرنگی 3 عدد

رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری .  پنیر پیتزای رنده شده مقدار لازم  .  نمک و فلفل مقدار لازم

رولت بادمجان

طرز تهیه : پیاز و سیر را رنده کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود.

گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند ، 1 عدد گوجه فرنگی خرد شده را به مایه گوشتی اضافه کنید و تفت دهید تا آب غذا کشیده شود سپس رب گوجه فرنگی ، نمک و فلفل را اضافه نمایید ، کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

رولت بادمجان

بادمجان ها را بشویید و پوست بکنید و باریک برش بزنید ، روی بادمجان ها نمک بپاشید و 30 دقیقه داخل یخچال استراحت دهید تا آب اضافی بادمجان ها خارج شود.

سپس بادمجان ها را آبکشی کنید و آب اضافی بادمجان ها را با دست بفشارید تا خارج شود ، بادمجان ها را در روغن سرخ کنید تا طلایی شوند.

رولت بادمجان

داخل هر بادمجان مقداری مایه گوشتی بریزید و بادمجان ها را رول کنید و مقداری پنیر روی هر بادمجان بریزید.

بادمجان ها را داخل سینی فر یا ظرف پیرکس بچینید و داخل فر قرار دهید تا زمانی که پنیرها آب شوند سپس رولت بادمجان را بهمراه سس گوجه فرنگی سرو کنید.

رولت بادمجان

برای تهیه سس گوجه فرنگی 2 عدد گوجه فرنگی را ریز خرد کنید و نمک و فلفل بزنید و در مقداری روغن زیتون یا روغن مایع تفت دهید تا آب گوجه ها کشیده شود سپس به همان صورت داغ سس را روی رولت ها بریزید.

نکته ها : میتوانید مواد داخل رولت را بنابر سلیقه تان نغیر دهید ، استفاده از پنیر اختیاری است ، میتوانید به جای پنیر رولت را پس از آماده شدن با کشک غلیظ سرو کنید ، میتوانید به جای گوشت از سویا استفاده کنید.