بادمجان، یکی از صیفی‌جات پرکاربرد در آشپزی ایرانی است که غذاها و پیش‌غذاهای زیادی با آن درست می‌شوند. میرزاقاسمی، کشک بادمجان، خورشت بادمجان، یتیم‌چه و حلیم بادمجان جزو غذاهای ایرانی خوشمزه هستند که با بادمجان درست می‌شوند و طرفداران زیادی نیز دارند. البته اگر از دوستداران بادمجان هستید می‌توانید با آن، انواع غذاها و پیش‌غذاهای بین‌المللی را نیز درست کنید. بادمجان کبابی با سس سیر، یک پیش‌غذای خوشمزه و جذاب بین‌المللی است که می‌توانید آن را به عنوان فینگرفود در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها سرو کنید. همچنین بادمجان کبابی با سس سیر را می‌توانید همراه با نان به عنوان شامی سبک میل کنید.

بادمجان کبابی با سس سیر، پیش‌غذایی ساده با مواد اولیه اندک است، اما خواص غذایی آن را دست کم نگیرید. بادمجان که ماده اولیه اصلی این پیش‌غذاست، دارای ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات مفید دیگری برای سلامتی است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در بادمجان موجب پاک‌سازی و سم‌زدایی کبد می‌شوند و فیبر زیاد بادمجان نیز به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین آهن و مس زیاد در بادمجان با افزایش تولید گلبول‌های قرمز با کم‌خونی مبارزه می‌کنند. پس، زودتر آستین‌ها را بالا بزنید و بادمجان کبابی با سس سیر را درست کنید.

 

طرز تهیه بادمجان کبابی با سس سیر

مرحله اول

بادمجان‌ها را بشویید و با پوست به صورت حلقه‌ای خرد کنید. سپس، روی بادمجان‌ها نمک بپاشید و 10 دقیقه کنار بگذارید تا آب بادمجان‌ها خارج شود. پس از 10 دقیقه، بادمجان‌ها را به فلفل و روغن زیتون آغشته کنید و 5 دقیقه دیگر استراحت دهید تا مزه‌دار شوند.

گوجه‌فرنگی‌ها را حلقه‌ای خرد کنید؛ بسته به سلیقه‌تان می‌توانید حلقه‌های نازک یا ضخیم از گوجه‌فرنگی ببرید.

پیش غذا

 

مرحله دوم

بادمجان ها را به دو روش می‌توانید آماده کنید؛ می‌توانید آن‌ها را در فر یا روی کباب‌پز، کباب کنید یا داخل تابه حرارت دهید و برشته کنید.

 

مرحله سوم

بادمجان‌های سرخ‌شده یا کبابی را داخل دیس سرو بچینید و حلقه‌های گوجه‌فرنگی را روی بادمجان‌ها قرار دهید (در صورت تمایل می‌توانید گوجه‌فرنگی‌ها را سرخ کنید اما طعم خام آن بهتر است).

پیش غذا

 

مرحله چهارم

برای تهیه سس سیر داخل کاسه‌ای پنیر پارمزان، سیر رنده‌شده، سس مایونز، مقداری پودر آویشن، نمک و فلفل را خوب مخلوط کنید و روی هر گوجه‌فرنگی، مقداری از این سس بریزید. در آخر برای تزیین، برگ‌های ریحان را روی سس سیر قرار دهید.

طرز تهیه بادمجان کبابی با سس سیر

 

سخن آخر

بادمجان کبابی با سس سیر، یک پیش‌غذای خوشمزه و بین‌المللی است که می‌توانید آن را به عنوان فینگرفود در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها سرو کنید. همچنین این پیش‌غذا را می‌توانید به عنوان شامی سبک نیز میل کنید. طرز تهیه بادمجان کبابی با سس سیر بسیار ساده است و به زمان زیادی نیز نیاز دارد.

برای درست کردن بادمجان کبابی با سس سیر ابتدا باید بادجان‌ها را حلقه‌ای برش بزنید، روی آن‌ها نمک بپاشید و 10 دقیقه کناری بگذارید تا آب‌شان خارج شود. سپس بادمجان‌ها را در فر یا ماهی‌تابه بپزید و در سینی سرو بچینید. در ادامه گوجه‌فرنگی‌ها را حلقه‌ای برش بزنید و یک حلقه از آن‌ها روی هر کدام از بادمجان‌ها قرار دهید. در آخر برای درست کردن سس، مواد اولیه باقی‌مانده را مخلوط کنید و مقداری از سس روی هر یک از حلقه‌های گوجه‌فرنگی قرار دهید.