پوره کدو حلوایی در تهیه خیلی از کیک ها، شیرینی ها و دسرها استفاده میشود و به خصوص در فصل پاییز و زمستان بسیار پر کاربرد است. با استفاده از پوره کدو حلوایی میتوانید پای کدو حلوایی یا کیک کدو حلوایی خوشمزه و دلنشینی درست کنید و همراه با چای یا قهوه به عنوان عصرانه میل کنید. پنکیک کدو حلوایی، نان کدو حلوایی و چیز کیک کدو حلوایی از دیگر محصولاتی هستند که میتوانید با این پوره تهیه کنید. همین طور میتوانید نان تست را با وردنه نازک کنید. کمی کره یا پنیر خامه ای بمالید. پوره کدو حلوایی را وسط نان بریزید و آن را رول کنید در کمی روغن یا کره سرخ نمایید. رول کدو حلوایی هم میتواند میان وعده ای دلچسب و خوشمزه باشد.

طرز تهیه پوره کدو حلوایی

کدو را بشویید و از وسط نصف کنید ، تخم های کدو حلوایی را خارج کنید و کدو را به اندازه های یکسان برش بزنید.

پوره

کدوهای برش خورده را داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 1 ساعت قرار دهید تا کدوها نرم شوند.

پوره

پس از پخت کدوها را با استفاده از قاشق از پوست جدا کنید و داخل میکسر بریزید و آنقدر بزنید تا پوره ای و یکدست شود سپس به تنهایی یا همراه با ماست و ... سرو کنید.

پوره

پوره کدو حلوایی را میتوانید تا یک هفته در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید. البته ممکن است کمی از آب آن جدا شود که میتوانید با هم زدن این مشکل را بر طرف کنید. همچنین میتوانید پوره کدو حلوایی را فریز کنید و مدت بیشتری آن را نگه دارید.

پوره

میتوانید از تخم کدو حلوایی هم استفاده کنید. بعد از خشک شدن آنها را بوداده کنید و مغزشان را که دارای خواص زیادی است میل کنید.