پودینگ موز لایه ای

پودینگ موز لایه ای دسری خوش طعم و عالی است که از لایه های پودینگ ساده، بیسکوئیت خرد شده و موز تشکیل می‌شود. بافت ترد بیسکوئیت همراه با پودینگ خامه ای نرم و لطیف و حلقه های موز پودینگ موز لایه ای را تبدیل به یک دسر شگفت انگیز می‌کنند. در تهیه پودینگ ساده به تعدادی زرده تخم مرغ نیاز دارید. با سفیده تخم مرغ اضافی می‌توانید دسرها و شیرینی‌های مختلفی از قبیل شیرینی پفکی مرنگ، شیرینی نارگیلی یا پالووا تهیه کنید. در اینجا برای تهیه پودینگ موز لایه ای از بیسکوئیت شورت برد استفاده شده که قبلاً طرز تهیه آن آموزش داده شده است. اما شما می‌توانید از بیسکوئیت‌های ساده آماده هم استفاده کنید.

طرز تهیه: نشاسته ذرت، شکر، نمک و زرده تخم مرغ را داخل شیرجوشی با سایز متوسط بریزید و هم بزنید. سپس شیر را اضافه و مخلوط کنید و روی شعله متوسط قرار دهید. مرتب هم بزنید (۵-۸ دقیقه). وقتی حباب مشاهده کردید شعله را کم کنید و یکی دو دقیقه دیگر بگذارید بجوشد و هم زمان مخلوط را هم بزنید تا غلیظ شود.

پودینگ غلیظ شده

شیرجوش را از روی شعله بردارید و بلافاصله کره و وانیل را اضافه کنید. هم بزنید تا کره آب شود. مخلوط را داخل کاسه بزرگی بریزید و مستقیم روی آن یک تکه سلفون بکشید تا روی پودینگ لایه‌ای بسته نشود. سپس آن را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود. اگر وقت ندارید و می‌خواهید پودینگ سریع‌تر آماده شود، کاسه را داخل تشت پر از یخ قرار دهید و پودینگ را هم بزنید تا خنک شود.

سلفون روی پودینگ

تا زمان خنک شدن پودینگ موز‌ها را پوست بکنید و حلقه کنید. بیسکوئیت‌ها را نیز به صورت قطعات کوچک خرد کنید. برای تهیه خامه فرم گرفته، خامه پرچرب را داخل کاسه بزرگی بریزید. آنقدر آن را با همزن بزنید تا رد سری همزن روی آن باقی بماند. سپس پودر قند را اضافه کنید و مجدداً هم بزنید تا خامه فرم بگیرد. وقتی خامه فرم گرفت بلافاصله هم زدن را قطع کنید در غیر این صورت فرمش را از دست می‌دهد و نرم می‌شود. خامه فرم گرفته را روی پودینگ سرد بریزید و با یک لیسک سیلیکونی زیر و رو کنید.

افزودن خامه به پودینگ

حال وقت آن است که لایه‌های پودینگ موز را سر هم کنید. داخل هر لیوان (یا کاسه) یک قاشق بزرگ از پودینگ خنک شده را بریزید. بعد به ترتیب یک لایه بیسکوئیت خرد شده و یک لایه موز حلقه شده روی آن بچینید. این کار را یک بار دیگر تکرار کنید و سپس مجدداً یک لایه پودینگ بریزید. مقداری بیسکوئیت را پودر کنید و روی لایه آخر بپاشید. بهتر است قبل از سرو مجدداً پودینگ را مدتی در یخچال قرار دهید.

لایه های پودینگ موز