یکی از پیراشکی های خوشمزه ای که میتونید در فصل پاییز و زمستان تهیه کنید پیراشکی کدو حلوایی است. البته در فصل های دیگر هم میتوانید از پوره کدو حلوایی آماده برای تهیه آن استفاده کنید. این پیراشکی های کوچک خوشمزه را میشود با انواع کرم و مربا پر کرد.

اگر دوست دارید این پیراشکی را با روغن کمتر تهیه کنید میتوانید از دستور تهیه دونات کدو حلوایی در فر استفاده کنید.

طرز تهیه پیراشکی کدو حلوایی

آرد، مخمر خشک، نمک و شکر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید. تخم مرغ ها و پوره کدو حلوایی را اضافه و خوب مخلوط کنید .سپس آب ولرم و روغن را اضافه کنید و چند دقیقه هم بزنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید بگذارید. روی ظرف را بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا خمیر استراحت کند و حجم آن دو برابر شود.

پس از استراحت خمیر را روی سطحی که آرد پاشی کرده اید پهن کنید و با لیوان خمیر را قالب بزنید. خمیرها را روی سینی ای که چرب کرده اید قرار دهید و روی آنها را با نایلون بپوشانید و به مدت 30 دقیقه کناری قرار دهید تا استراحت کنند.

پیراشکی  

داخل قابلمه مقدار زیادی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود ، خمیرها را به نوبت داخل روغن بیندازید و با قاشق مدام حرکت دهید تا زمانی که پیراشکی سرخ شود و پف کند. سپس روی دستمال کاغذی یا توری قرار دهید تا روغن اضافی اش گرفته شود.

پیراشکی

پیراشکی ها را در حالی که گرم هستند داخل پودر قند بزنید تا تمام سطح شان به پودر قند آغشته شود سپس با استفاده از مداد یا وسیله مشابه داخل هر پیراشکی حفره ای ایجاد کنید.

  پیراشکی

داخل حفره های پیراشکی را با مربا یا مارمالاد و یا با کرم پیراشکی پر کنید و سرو نمایید (همچنین میتوانید با شکلات آب شده ، انواع خامه و کرم نیز داخل این پیراشکی را پر کنید).