من یه سوال دارم! میشه اصلا ژله بستنی رو دوست نداشت؟ من که نمیتونم دوستش نداشته باشم. خصوصا وقتی ژله بستني ميوه اي باشه! ژله بستنی میوه ای طرز تهیه خیلی آسونی داره و فقط لازمه یکم وقت بذارین. با یکم خلاقیت و یه ذره تجربه خیلی راحت میتونین انواع ژله بستنی میوه ای رو به رنگ ها و مدل های مختلفی تهیه کنین.

این مطلب در مورد طرز تهیه ژله بستنی میوه ای دو رنگ هست. اما شما میتونین به دلخواه خودتون یکی از لایه ها رو کم کنین و یا ژله بستنی دو رنگ ساده تهیه کنین. یا به اون لایه ی دیگه ای اضافه کنین و مثل ژله انار سه رنگ اون رو آماده کنین. خلاصه توی این دستور کلا دستتون بازه. فقط تنها چیزی که باید مراقبش باشین اینه که نذارین ژله ببره و در آخر هم تر و تمیز از قالب دربیاد. یکم که تجربتون توی تهیه ژله بستنی ها زیاد شد، پیشنهاد میدم ژله بستنی شیشه ای درست کنین. چون خیلی تو دل برو و جذابه! دیگه سرتون رو درد نیارم. بریم سراغ اصل مطلب!

ژله بستنی میوه ای

طرز تهیه ژله بستنی میوه ای

مرحله اول:

قالب ژله را به مدت 15 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا سرد شود. برای تهیه این دسر، هر بسته پودر ژله را باید جداگانه آماده کنید.

مرحله دوم:

یک قاشق چایخوری پودر ژلاتین و یک قاشق چایخوری شکر را به همراه یک بسته پودر ژله درون یک پیمانه آب جوش بریزید و خوب مخلوط کنید تا مایع شفاف شود. سپس یک پیمانه آب سرد را به آن اضافه نمایید.

مرحله سوم:

در این مرحله از تهیه کردن ژله بستنی میوه ای باید میوه ها را خرد کنید و کف قالب قرار دهید. سپس ژله ای را که آماده کرده اید روی میوه ها بریزید. حالا ژله را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم:

بسته دوم پودر ژله را باز کنید و داخل کاسه با یک قاشق چایخوری پودر ژلاتین، یک قاشق چایخوری شکر و یک پیمانه آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا شفاف شود. سپس در کناری قرار دهید تا با محیط هم دما شود. یک پیمانه شیر سرد یا بستنی نرم شده ( بستنی را هم بزنید تا نرم شود ) به ژله اضافه کنید. دقت داشته باشید که بستنی باید حالتی روان داشته باشد و ژله تقریبا خنک شده باشد. هم دما بودن ژله و بستنی ( یا شیر ) باعث می شود که موقع مخلوط کردن آن ها با هم، ژله بریده نشود.

مرحله پنجم:

پس از این که ژله خودش را گرفت، آن را از یخچال خارج کنید و ژله دوم را روی آن بریزید. ظرف را حدودا 3 ساعت درون یخچال قرار دهید تا ژله دوم نیز بسته شده و آماده سرو شود. برای خارج نمودن ژله از قالب ابتدا قالب ژله بستني ميوه اي را برای چند ثانیه درون ظرف آب جوش فرو ببرید و بلافاصله درون بشقاب سرو برگردانید. نوش جان.

ژله بستنی میوه ای خوشمزه

نکات کلیدی تهیه ژله بستنی میوه ای

- پودر ژلاتین برای این مورد استفاده قرار می گیرد که وجود میوه درون ژله مانع از بستن شدن ژله نشود و هم چنین ژله سریع تر آماده و بسته شود.

- در تهیه ژله بستني ميوه اي میتوانید از همه ی میوه های به جز کیوی، آناناس و انجیر استفاده کنید. کیوی و آناناس و انجیر به خاطر داشتن آنزیم خاصی، مانع از بسته شدن ژله می شوند. برای رفع این مشکل می توانید آن ها را به صورت پخته شده در ژله استفاده کنید. ( این روش برای آناناس مناسب تر است، چون کیوی و انجیر در حالت پخته ظاهر خوبی ندارند. )

- قبل از ریختن لایه دوم باید از استحکام ژله زیرین مطمئن شوید تا ژله ها با هم ترکیب نشوند. میتوانید ژله را با انگشت کمی فشار دهید تا از محکم بودن آن خیالتان راحت شود. در ضمن لایه دوم ژله را تا وقتی داغ است روی لایه زیرین نریزید. چون داغ بودن ژله دوم، لایه ی اول را آب می کند. ژله دوم را کم کم و با قاشق روی لایه اول پخش کنید.

- برای داشتن ژله بدون رنگ از پودر ژله آلوورا یا پودر ژلاتین به همراه شکر استفاده کنید.

- برای تهیه ژله بستنی میوه ای لیوانی نیازی به ترفند خاصی نیست. میتوانید همان مراحل بالا را تکرار کنید و مطابق با خلاقیت و سلیقه خودتان لایه های ژله را در لیوان بریزید.

ژله بستنی میوه ای لیوانی

- برای آن که ظاهر ژله ی شما زیباتر باشد و هنگام خارج کردن آن از قالب به مشکل نخورید باید:

یک. ژله ای که روی میوه ها می ریزید در حدی باشد که میوه ها از کف قالب کمی فاصله داشته باشند.

دو. وقتی ژله را روی میوه ها بریزید، میوه ها شناور می شوند و روی ژله می ایستند. پس مقدار ژله لایه ی میوه ها نباید خیلی زیاد باشد.

ایران کوکی های عزیز! خوشحال می شویم که ژله بستنی میوه ای را با دستور ایران کوک تهیه کنید و عکس آن را با هشتگ آشپزی_ایران_کوک در صفحه اینستاگرام خودتان با ما به اشتراک بگذارید.