خوب می دونیم که خوردن مغزهای خوراکی برای سلامت بدن بسیار مفید و پر اهمیت است و این مغزها در تغذیه ما ایرانی ها جایگاه خاصی دارن. مغزهای خوراکی چه به عنوان تنقلات و چه برای به کار بردن در غذا  و شیزینی بسیار پرکاربرده و انواع آن را به شکل های مختلف می تونیم در جشن و میهمانی ها سرو کنیم. گردو یکی از مغزهای خوراکی است که به شیوه های مختلف می تونیم در رژیم غذاییمون جا بدیم واز خوردنش لذت ببریم. در بین غذاها و شیرینی هایی که با گردو میشه فراهم کرد، گردو کاراملی جزو تنقلات یا شیرینی های پر انرژی است که استفاده از اون در فصل سرما خیلی رواج داره و باعث حفظ گرمای بدن میشه.

شاید برای همین پرکالری و پر انرژی بودنه که سرو گردو کاراملی در شب یلدا خیلی رواج داره. امروز با هم با روش تهیه گردوی کاراملی مخصوص شب یلدا آشنا می شیم که دستور تهیه خیلی راحتی داره و میتونید شب یلدای امسال در کنار تنقلات دیگه ازش استفاده کنید.

طرز تهیه گردو کاراملی

مرحله اول:

ماهیتابه را روی حرارت ملایم قرار دهید سپس مغز گردو، کره و شکر را داخل ماهیتابه بریزید و تفت دهید.

گردوی کره ای

مرحله دوم:

پس از چند دقیقه شکر کم کم آب شده و به گردوها می چسبد ، مدام گردوها را هم بزنید و ماهیتابه را تکان دهید تا شکر نسوزد ، پس از اینکه شکر به گردوها چسبید گردوها را روی کاغذ روغنی بریزید و با چنگال پخش کنید تا سرد شود سپس مصرف کنید.

گردوی کره ای

نکات کلیدی تهیه گردو کاراملی

- دقت کنید که کارامل بسیار داغ است پس از دست زدن به گردوها پیش از سرد شدن خودداری کنید.

 - برای تهیه هر نوع خوراکی کاراملی حتما از قاشق چوبی یا سیلیکونی استفاده نمایید و شکر را هنگام ذوب شدن با قاشق هم نزنید و تنها با گرداندن ظرف عمل هم زدن را انجام دهید. هم زدن شکر طوب شده باعث شکرک زدن و سفت شدنش می شود.