شب یلدا نماد چیزهای زیادی است. برای اکثر ایرانی ها ولی یلدا نماد جشن و سرور و پایکوبی است و البته تنقلات و خوراکی های خوشمزه: انواع تخمه و آجیل که برای شب یلدا میتونید اونها رو تزیین کنید و از مهموناتون پذیرایی کنید. اما به جز آجیل، تنقلات شب یلدا دیگه چه چیزهایی هستن؟ خب میتونید خیلی راحت با میوه های مختلف باسلوق های رنگارنگ خوشمزه درست کنید یا شکلات سفید رو با آجیل و کشمش تزیین کنید. اگه تنقلات ترش دوست دارین حتی میتونید لواشک انار درست کنید. در ضمن میتونید انار رو دون کنید و به شکل یه توپ پنیری بزرگ تزیین کنید. ما اینجا فقط میخوایم چند تا از بهترین تنقلات شب یلدا رو معرفی کنیم. اما گزینه ها نامحدود هستن و خودتون میتونید با الهام گرفتن از این دستورهای پیشنهادی، زیباترین و شیک ترین تنقلات مجلسی رو برای یلدا تهیه کنید.

البته فراموش نکنید پرخوری به هر حال برای سلامتی شما خوب نیست. بالاخره باید جایی هم برای خوردن شام یلدا و دسرهای جذاب یلدایی بمونه! پس نه افراط کنید و نه تفریط. و فراموش نکنید مهمترین هدف شب یلدا گرفتن اینه که دور هم جمع بشیم و به یاد بیاریم که ارزشمندترین چیز در زندگی کسانی هستن که در تلخی ها و شیرینی های زندگی کنار ما بودن. پس قدر همدیگه رو بدونیم. امیدواریم امسال شب یلدای خوبی در کنار خانواده و دوستان داشته باشید و حسابی خوش بگذرونید.

 

[recipe_list ids="24241,24184,5645,23891,23879,23879,11699,10010,9487,8975,183,5639,12682,23524,11703,24104,24263" post_page="" taxonomy="" categories="" orderby="date" order="asc"]

 

خوراکی ها و تنقلات شب یلدا چه هستند؟

همان طور که میدانید خوراکی های شب یلدا شامل انواع میوه است که از مهمترین آنها را میتوان هندوانه، انار و خرمالو دانست. علاوه بر میوه های تازه، انواع خشکبار و آجیل هم اغلب در سفره شب یلدا دیده میشوند. البته آجیل از جمله پسته و بادام از گرانترین تنقلات شب چله 97 هستند و شاید برای هر کسی مصرف آنها امکان پذیر نباشد. جای نگرانی نیست. در منوی تنقلات شب یلدا برای هر کسی گزینه خوبی پیدا میشود.

 

آجیل شب یلدا

از بین خوراکی های شب یلدا، آجیل یکی از متنوع ترین و جذاب ترین آنهاست. علاوه بر این که میتوانید انواع تخمه و بادام را در منزل بوداده کنید میتوانید آنها را به شکل های مختلف هم تزیین کنید. تزیین آجیل شب یلدا فقط نیاز به کمی خلاقیت دارد.  با چیدن رنگ های مختلف کنار هم میتوانید آجیل شب یلدا را به شکل اثری هنری درآورید.

 

شیرینی شب یلدا

شب یلدا، شیرینی فروشی ها پر از شیرینی ها و کیک های شکل انار و هندوانه میشود. اما شما میتوانید به راحتی در منزل شیرینیهای خوشمزه و سالم مثل مسقطی انار، باسلوق به و کیک چوبی هندوانه ای درست کنید.

 

در آخر باید یاداوری کنیم به هیچ وجه در خوردن تنقلات شب یلدا افراط نکنید و سلامتی خود را به خطر نیاندازید. درست است که گزینه های زیادی در بین تنقلات وجود دارد و ممکن است در مهمانی ها بیشتر آنها سرو شود. اما بهتر است از قبل یکی دو نوع از این تنقلات را انتخاب کنید و فقط به خوردن آنها اکتفا کنید. چون مصرف این همه خوراکی های مختلف در یک شب ممکن است باعث حالت تهوع و حتی عوارض شدیدتری شود.