اگه دلتون یه تنقلات ساده اما مقوی میخواد یا میخواین بادام رو به عنوان تنقلات شب یلدا کنار سفره ی شب یلداتون بذارین پیشنهاد میکنیم بادام بو داده عسلی رو امتحان کنین. بادام بوداده عسلی با کمی عسل، شکر و نمک، طعم دار و توی فر آماده میشه. اگه دوست دارین بادام طعم بهتری داشته باشه این روش عالیه. با این کار نه تنها طعم بادام خیلی خیلی خوشمزه میشه بلکه به خاطر عسل خواص بیشتری هم داره. همچنین اگه به آجیل، خصوصا آجیلی که توی خونه بوداده و طعم دار بشه، علاقه دارین، میتونین تخم کدو اسپایسی، تخم کدو بو داده، بادام هندی بو داده فلفلی و گردوی بو داده کاراملی رو هم خودتون به راحتی آماده کنین و در کنار بادام بو داده عسلی سرو کنین. دستور تهیه همه ی این تنقلات فوق العاده رو قبلا نوشتیم تا این کار رو برای شما عزیزان آسون تر کنیم. در حین سرگرمی و بازی شب یلدا میتونین این آجیل های خوش طعم و معرکه رو سرو کنین، لذت ببرید و شب یلدایی استثنایی و مهم تر از همه "بدون خوراکی های مضر" رقم بزنین.

بادام بو داده عسلی

مرحله اول:

فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. عسل را داخل ماهیتابه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم:

سپس بادام ها را به ماهیتابه اضافه کنید. روی بادام ها فلفل بپاشید و به طور کامل مخلوط کنید. پس از اینکه بادام ها و عسل خوب به هم آغشته شدند، ماهیتابه را از روی حرارت بردارید.

بادام بو داده

مرحله سوم: 

داخل سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و بادام های آغشته به عسل را  روی کاغذ پخش کنید. سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا بادام ها برشته شوند.

بادام بو داده

مرحله چهارم: 

بادام های برشته را از فر خارج کنید و 5 دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شوند. سپس داخل کاسه ای بریزید و با شکر و نمک مخلوط کنید. مجدد داخل سینی قرار دهید و کناری بگذارید تا خوب خنک و آماده مصرف شوند.

بادام بو داده