کورن فلکس، نوعی غلات صبحانه است که با خشک کردن برگه‌های ذرت درست می‌شود. این غلات خوشمزه معمولا با شیر خورده می‌شود و بیش از یک قرن است که به عنوان صبحانه‌ای سریع و خوشمزه وارد فرهنگ غذایی مردم جهان شده است. کورن فلکس‌ها دارای مقادیر قابل توجهی فولات، انواع ویتامین‌ها، پروتئین و کربوهیدرات هستند که آن‌ها را به صبحانه‌ای مغذی و کامل تبدیل می‌کند. اگر از طرفداران کورن فلکس هستید، می‌توانید انواع دسرها را نیز با آن درست کنید و به عنوان صبحانه‌ای فوری یا میان‌وعده میل کنید.

در این مطلب قصد داریم طرز تهیه دسر کورن فلکس خامه‌ای را آموزش دهیم که علاوه بر طعم دلچسب، مواد مغذی زیادی دارد. برای درست کردن این دسر در کنار کورن فلکس از شیر، خامه، پنیر خامه‌ای و عسل استفاده می‌شود و طرز تهیه آن نیز آسان است. از دسر کورن فلکس خامه‌ای می‌توانید به عنوان میان‌وعده‌ای سالم و خوشمزه برای کودکان استفاده کنید. برای یادگیری طرز تهیه این دسر خوشمزه با ایران کوک همراه باشید.

طرز تهیه کورن فلکس خامه‌ای

مرحله اول

کورن فلکس را درون ظرفی بریزید، شیر را به کورن فلکس‌ها اضافه کنید و آن‌ها را مخلوط کنید تا تمام سطح کورن فلکس به شیر آغشته شود.

مخلوط کورن فلکس و شیر را درون سینی یا قالب مناسب فر بریزید، مواد را کف ظرف پهن کنید و سطح آن را با پشت قاشق صاف کنید.

corn flex

مرحله دوم

خامه و پنیر خامه‌ای را داخل یک کاسه بریزید و با همزن خوب مخلوط کنید تا یکدست شود. سپس، مخلوط خامه و پنیر خامه‌‍‌ای را روی کورن فلکس‌های شیری پخش کنید.

مرحله سوم

ظرف کورن فلکس را به مدت 10 تا 20 دقیقه، داخل فر از قبل گرم‌شده با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.

پس از اینکه لایه خامه‌ای روی کورن فلکس طلایی شد، آن را از فر خارج کنید. سپس، مقداری عسل روی دسر بریزید و سرو کنید.

طرز تهیه کورن فلکس خامه‌ای

 

نکات طلایی در تهیه دسر کورن فلکس خامه‌ای

-برای این‌که دسر کورن فلکس شما مقوی‌تر باشد می‌توانید از کورن فلکس‌های سبوس‌دار استفاده کنید.

سخن آخر

کورن فلکس، نوعی غلات صبحانه پرطرفدار است که با برگه‌های ذرت خشک‌شده درست می‌شود. کورن فلکس معمولا در وعده صبحانه با شیر خورده می‌شود، اما با ترکیب کورن فلکس با مواد دیگر مانند انواع کره، شیر، شکلات و خامه می‌توان دسرهای جذابی درست کرد. کورن فلکس خامه‌ای، یکی از انواع دسرهایی است که با کورن فلکس تهیه می‌شود و میان‌وعده و صبحانه‌ای مقوی است.

برای درست کردن دسر کورن فلکس خامه‌ای ابتدا کورن فلکس‌ها را با شیر مخلوط کنید و مخلوط مواد را روی سینی یا قالب مناسب فر پهن کنید. سپس، خامه و پنیر خامه‌ای را درون یک کاسه با همزن بزنید و روی کورن‌فلکس‌های شیری بریزید. ظرف کورن فلکس را به مدت 10 تا 20 دقیقه، داخل فر از قبل گرم‌شده با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. پس از این‌که دسر کورن فلکس خامه‌ای را از فر خارج کردید، عسل را روی آن بریزید.