میوه‌های خشک، جزو تنقلات خوشمزه و سالمی هستند که می‌توانید با آن از مهمان‌های خود پذیرایی کنید. همچنین انواع میوه‌های خشک میان‌وعده‌ای سالم برای اعضای خانواده به ویژه کودکان هستند. خشک کردن میوه، یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از خراب شدن و دور انداختن میوه‌های اضافی است. از طرف دیگر اگر به میوه‌ای علاقه خاصی دارید، می‌توانید با خشک کردنش، در همه طول سال از لذت خوردنش برخوردار شوید.

میوه‌های خشک اغلب بیشتر ویتامین‌ها و خواص میوه‌های تازه را دارند؛ فیبر، پروتئین، آهن، کلسیم، پتاسیم و سایر ویتامین‌های موجود در میوه‌های تازه با خشک شدن از بین نمی‌روند. البته در فرآیند خشک شدن میوه‌ها آب و مقداری از ویتامین ث آن‌ها از بین می‌روند. کیوی، موز، سیب، آلو، انجیر، سیب، پرتقال، انبه و زردآلو جزو محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین میوه‌های خشک هستند و می‌توانید به راحتی آن‌ها را در خانه‌تان تهیه کنید. با ما همراه باشید تا روش خشک کردن میوه‌ را یاد بگیرید و میوه‌های مورد علاقه‌تان را در منزل خشک کنید.

طرز تهیه میوه خشک

مرحله اول

داخل قابلمه 1 لیوان شکر را با 1 لیوان آب مخلوط کنید، روی حرارت قرار دهید تا 10 دقیقه بجوشد و کمی غلیظ شود.

میوه‌های چیپس‌شده (حلقه شده) را به نوبت داخل شربت بزنید و کمی تکان دهید تا شربت اضافی‌شان بریزد( از شربت برای جلوگیری از سیاه شدن میوه استفاده می‌شود).

مرحله دوم

کف سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و میوه‌ها را روی کاغذ بچینید (کاغذ روغنی از چسبیدن میوه به کف ظرف جلوگیری می‌کند).

 فر را روی کمترین درجه حرارت تنظیم کنید. سپس، سینی را درون فر قرار دهید. بسته به ضخامت میوه‌ها حدود 1 تا 3 ساعت زمان برای خشک شدن میوه‌ها لازم است.

مرحله سوم

میوه‌ها را هر 15 دقیقه یک بار چک کنید و اگر یک سمت آن خشک شد، برگردانید تا سمت دیگرش هم خشک شود. پس از آماده شدن میوه‌ها، می‌توانید میوه‌ها را در محیط خانه یا یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه میوه خشک

نکات طلایی در تهیه میوه خشک

-میوه‌ها را با دستگاه خشک‌کن میوه هم می‌توانید خشک کنید؛ فقط کافی‌ست میوه‌ها را روی توری بچینید و دستگاه را به برق بزنید. همچنین می‌توانید میوه‌ها را روی شوفاژ نیز خشک کنید.

-از انواع میوه‌ها مانند سیب، موز، پرتقال، توت‌فرنگی، کیوی، خرمالو، آلو و زردآلو می‌توانید برای تهیه چیپس میوه استفاده کنید. البته میوه‌هایی مانند موز و توت‌فرنگی باید بافت سفتی داشته باشند. به طور کلی میوه‌های له‌شده به هیچ وجه برای خشک کردن مناسب نیستند.

-در صورتی که برای تهیه چیپس پرتقال از این روش استفاده کنید، چیس پرتقال‌تان به دلیل استفاده از شربت پرتقال طعم خوبی خواهد داشت و تلخی کمی که در چیپس‌های پرتقال بازاری وجود دارند، در آن وجود نخواهد داشت (چیپس پرتقال را هنگام حلقه کردن نباید خیلی نازک ببرید).

سخن آخر

میوه‌های خشک، جزو تنقلات سالم و خوشمزه هستند که می‌توانید آن‌ها را به عنوان میان‌وعده‌ای سالم میل کنید. بسیاری از میوه‌ها مانند موز، کیوی، زردآلو، سیب، انجیر و پرتقال را خیلی راحت می‌توانید در خانه خشک کنید و آن‌ها را برای مدتی طولانی نگهداری کنید.

برای خشک کردن میوه قبل از هر کاری باید 1 لیوان شکر را با 1 لیوان آب مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود. سپس، میوه‌های چیپس شده را در شربت بزنید و کمی تکان دهید تا شربت اضافی‌شان بریزد. کف سینی فر، کاغذ روغنی بیندازید و چیپس میوه‌ها را روی آن بچینید. سپس فر را روی کمترین درجه حرارت تنظیم کنید و سینی را داخل آن قرار دهید. سینی را به مدت 1 تا 3 ساعت داخل فر قرار دهید و هنگامی که یک سمت چیپس میوه‌ها خشک شد، آن‌ها را برگردانید تا روی دیگرشان هم خشک شود.