یکی از لذت‌های فصل‌های مختلف، خوردن میوه‌های خوشمزه و لذیذ مخصوص آن فصل‌هاست. البته با درست کردن انواع دسرها و شیرینی‌ها با میوه‌های هر فصل می‌توان لذت خوردن‌شان را چندبرابر کرد. سیب، یکی از میوه‌های خوشمزه و محبوبی است که در پاییز و زمستان، دسرهای متنوع و فوق‌العاده‌ای  می‌توانید با آن درست کنید. دسر سیب ویرجینیا، دسر سیب و انار، دسر سیب و کرم بروله و دسر سیب دارچینی از جمله دسرهای لذیذ و معروف هستند که با سیب درست می‌شوند و ما قبلا طرز تهیه آن‌ها را در ایران کوک آموزش داده‌ایم.

دسر سیب کاراملی شکلاتی، یکی دیگر از دسرهای محبوب و خوشمزه‌ با سیب است که امروز در ایران کوک قصد داریم طرز تهیه آن را آموزش دهیم. برای درست کردن این دسر، سیب‌ها را ابتدا در سس کاراملی و بعد در شکلات آب‌شده فرو می‌کنند. سپس، سیب‌های کاراملی شکلاتی را با انواع تاپینگ‌ها مانند مغزها، پودر نارگیل و ترافل تزیین می‌کنند. سیب کاراملی شکلاتی، از جمله دسرهای محبوب کودکان است و می‌توانید آن را در جشن تولدها و مهمانی‌های فرزندان‌تان سرو کنید. از طرف دیگر درست کردن این دسر زیبا و شیک، بسیار راحت است و به راحتی می‌توانید آن‌ها را در زمانی کوتاه آماده کنید.

طرز تهیه سیب کاراملی شکلاتی

طرز تهیه سیب کاراملی شکلاتی

مرحله اول

سیب‌ها را بشویید و خشک نمایید. سپس، دم آن‌ها را جدا کنید و یک چوب بستنی در قسمت دم سیب‌ها فرو کنید.

 

مرحله دوم

برای تهیه سس کارامل ابتدا، قابلمه را روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید. شکر را درون قابلمه بریزید و با قاشق چوبی، آن را هم بزنید تا آب شود. بعد از آب شدن شکر، کره را اضافه کنید و اجازه دهید کره نیز آب شود. پس از آب شدن کره، قابلمه را از روی حرارت بردارید.

 

مرحله سوم

خامه را بلافاصله به مخلوط کره و شکر اضافه کنید. در زمان مخلوط کردن خامه کارامل پف می‌‌کند، پس باید حتما از قابلمه‌ای بزرگ استفاده کنید. خامه را آن‌قدر هم بزنید تا خوب با شکر و کره مخلوط شود (می‌توانید در ظرفی دیگر، خامه را جداگانه‌ بریزید و پس از قرار دادن سیب در کارامل، آن را در خامه بزنید).

 

مرحله چهارم

پس از اینکه سس کاراملی کمی سرد شد، سیب‌ها را داخل آن بزنید. اجازه دهید سس کاراملی سیب‌ها کمی سرد شود سپس، آن‌هارا در شکلات آب‌شده فرو کنید.

میوه کاراملی

 

مرحله پنجم

بعد از این‌که لایه شکلاتی روی سیب‌ها کمی خنک شد، آن‌ها را داخل موادی مانند پودر پسته، نارگیل و پرک بادام بزنید. سیب‌های کاراملی شکلاتی را چند ساعت در یخچال بگذارید تا خوب خنک شوند.

میوه کاراملی

نکات طلایی در تهیه سیب کاراملی شکلاتی

- برای تهیه این دسر می‌توانید از میوه‌های دیگر به جای سیب استفاده کنید.

-برای تزیین سیب‌های کاراملی شکلاتی می‌توانید از انواع مواد مورد علاقه‌تان استفاده کنید و هیچ محدودیتی ندارید.

میوه کاراملی

 

سخن آخر

دسر سیب کاراملی شکلاتی، یکی از دسرهای محبوب و خوشمزه با سیب است که ترکیب سیب با سس کارامل و شکلات، مزه‌ای فوق‌العاده به آن داده است. این دسر طرز تهیه راحتی دارد و آن را می‌توانید به راحتی در زمانی کوتاه درست کنید.

برای درست کردن این دسر ابتدا باید دم سیب‌های شسته‌شده را جدا کنید و یک چوب بستنی در قسمت دم‌شان فرو نمایید. سپس، قابلمه را روی حرارت قرار دهید، شکر را داخل آن بریزید و با قاشق چوبی، شکر را مرتب هم بزنید تا آب شود. پس از این‌که شکر آب شد، کره را اضافه کنید و بعد از آب شدن کره، قابلمه را از روی حرارت بردارید.

سپس، خامه را به مخلوط شکر و کره بیفزایید و هم بزنید. در ادامه سیب‌ها را داخل سس کاراملی بزنید و بعد از خنک شدن لایه کاراملی سیب‌ها، آن‌ها را به شکلات آب‌شده آغشته کنید. در آخر روی سیب‌های شکلاتی کاراملی را با موادی مانند پودر پسته، نارگیل و پرک بادام تزیین کنید.