ترایفل دسر انگلیسی لایه لایه هیجان انگیزیه که با یه نگاه عاشقش میشید. توی این دسر لایه های کیک، پودینگ، خامه و میوه روی هم دیگه قرار داده میشن و طعم جذابی رو ایجاد میکنن که مطمئناً ارزش امتحان کردنش رو داره. میتونید به سلیقه خودتون از میوه های دیگه هم توی این دسر استفاده کنید. ولی توت فرنگی یه انتخاب خوب و مطمئنه. چون طعمش با خامه و پودینگ کاملا همخونی داره. این شما و اینم دستور تهیه دسر ترایفل توت فرنگی جذاب و خوشمزه.

طرز تهیه ترایفل توت فرنگی وانیلی

مرحله اول:

خامه را 30 دقیقه قبل از شروع کار داخل فریزر قرار دهید تا خوب سرد شود سپس خامه را با همزن بزنید تا خودش را بگیرد و سفت شود و اثر پره های همزن روی خامه بماند (بهتر است ظرف یخ زیر کاسه خامه قرار دهید تا زودتر فرم بگیرد). با خرید خامه قنادی آماده میتوانید این مرحله را راحت تر انجام دهید.

ترایفل

مرحله دوم:

پودر پودینگ وانیلی را داخل کاسه ای بریزید و با شیر سرد مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود و پس از اینکه مخلوط پودینگ و شیر یکدست شد خامه عسلی را به آن اضافه کنید. مخلوط پودینگ را با نصف خامه فرم گرفته مخلوط کنید سپس داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و کمی سفت شود. (میتوانید پودینگ را خودتان از صفر هم تهیه کنید.)

ترایفل

مرحله سوم:

کیک آماده بخرید یا اینکه خودتان کیک اسفنجی درست کنید سپس کیک را به لایه های نازک برش بزنید. مقداری کیک ته ظرف قرار دهید. مقداری پودینگ روی کیک ها و روی پودینگ نیز مقداری خامه فرم بریزید. روی خامه توت فرنگی خرد شده و میوه های یخ زده قرار دهید.

ترایفل

مرحله چهارم:

لایه بعدی مجدد کیک، پودینگ، خامه و میوه بگذارید و به همین صورت بسته به سلیقه تان چند لایه ظرف را پر کنید. سپس روی میوه ها را با خامه تزیین کنید. ظرف دسر را داخل یخچال قرار دهید تا ترایفل خوب سرد شود سپس سرو کنید.

ترایفل

نکات تهیه دسر ترایفل انگلیسی:

- در صورت تمایل میتوانید ترایفل توت فرنگی را در ظرف های کوچک به همین صورت چند لایه تهیه کنید.

- همچنین میتوانید به جای پودینگ و خامه از ژله، بستنی، کاستارد و میوه های دیگر نیز استفاده کنید.