اگه دنبال یه دسر ساده و راحت اما خوشمزه برای شب یلدا میگردین، دسر هندوانه پیشنهاد ما به شماست. دسر هندوانه یه طعم عالی و شیرین با عطر بی نظیر دارچین داره که هوش و حواس رو از سر هر کسی میپرونه. با دو مرحله ی خیلی آسون و با مواد اولیه ساده ای به راحتی این دسر رو میتونید تهیه کنید. فکر میکنم راحت ترین دسر باشه پس اگه خیلی فرصت ندارید، دسر هندوانه بهترین گزینه ست. مطمئن باشید هم خیلی خوشمزه میشه و هم برای عکس های شب یلداتون خیلی خوش عکسه! با یه خرده پودر پسته که تزیینش کنین رنگ قرمز دسر و سبز پسته کنار هم خیلی خوشگل میشن. در ضمن دسری سالم و مقویه و جایگزین خیلی خوبی برای خوراکی های مضر به حساب میاد. شب یلدا شب بزرگ و مهمیه و بهتره در این شب که با عزیزانمون دور هم جمعیم خوراکی های خوب بخوریم. مثلا اگه هندوانه بزرگی خریدین در کنار دسر هندوانه میتونین فینگرفود هندوانه، ساندویچ هندوانه، نوشیدنی هندوانه و لیمو، بستنی یخی هندوانه، ژله در پوست هندوانه و یا بار هندوانه تهیه کنین! کاملا دست شما در انتخاب دسر مورد علاقتون بازه و همچنین با هندوانه دسرهای خلاقانه زیادی میشه درست کرد. فعلا کار رو با راحت ترینشون شروع کنیم؛ دسر هندوانه!

دسر هندوانه دارچینی

مرحله اول:

برای تهیه آب هندوانه باید گوشت هندوانه را با میکسر بزنید تا یکدست شود سپس از صافی رد کنید تا آب هندوانه بدست بیاید. پودر نشاسته را با مقداری آب هندوانه مخلوط کنید و پس از اینکه خوب حل شد به بقیه آب هندوانه اضافه نمایید. شکر ، چوب دارچین و اسانس وانیل را نیز به آب هندوانه اضافه کنید.

دسر هندوانه

مرحله دوم: 

قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و با همزن 15 - 20 دقیقه مخلوط را هم بزنید تا کمی غلیظ شود سپس چوب دارچین را خارج کنید. لیوان های سرو دسر را با آب مرطوب کنید سپس داخل لیوان ها را با دسر پر کنید و حداقل به مدت 10 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا دسر خودش را بگیرد و سفت شود.

دسر هندوانه

سپس دسر هندوانه را با پودر پسته یا گردو، دارچین و یا هر چیزی که دوست دارید تزیین و سرو  کنید.

دسر هندوانه با تزیین شب یلدا