هندوانه و آب هندوانه هر دو به ویژه  توی فصل گرما بسیار محبوب میشن. بستنی یخی هندوانه ای هم برای این روزهای گرم تابستانی محشره. البته این نوع بستنی یخی رو به شکل های مختلفی میشه تهیه کرد. نوع اول خیلی ساده است و از قدیم دستورش توی سایت ما بوده. طرز تهیه بستنی یخی هندوانه ساده فقط نیاز به هندوانه، چند تا برگ نعنا و مقداری آب میوه داره. به جای آب میوه میتونید از آب هم استفاده کنید اما در این صورت لازمه به تناسب شکر اضافه کنید.

نوع دوم بستنی یخی هندوانه سه لایه هست. همون طور که از اسمش پیداست این نوع بستنی سه لایه داره. لایه اصلی از هندوانه و شکلات چیپسی تشکیل شده که در اون شکلات نقش دونه‌های هندوانه رو ایفا می‌کنه. بعد از اون یک لایه ماست و در آخر هم یک لایه طالبی اضافه می‌شه. به این ترتیب رنگ پوست هندوانه هم زیر بستنی ایجاد میشه. در آخر چند ساعتی در فریزر قرار می‌گیره تا کاملاً یخ بزنه و بعد از اون قابل سرو هست. البته میتونید بستنی یخی رو در فریزر نگه دارید و هر موقع که خواستید سرو کنید.

 

طرز تهیه بستنی یخی هندوانه

مرحله اول:

پوست هندوانه را جدا کنید و هندوانه را به تکه های کوچک برش بزنید سپس تکه های هندوانه و آب میوه را داخل مخلوط کن بریزید. چند برگ نعنای تازه اضافه کنید و همه را با هم میکس کنید تا یکدست شود (از هر آب میوه ای میتوانید استفاده کنید).

مراحل بستنی یخی هندوانه ای

مرحله دوم:

در صورتی که هسته های هندوانه را جدا نکرده ایده بهتر است مخلوط میکس شده را از صافی رد کنید.

 

صافی آب هندوانه

  سپس مخلوط را داخل قالب های بستنی بریزید و در فریزر قرار دهید تا ببندد. (در صورتی که هندوانه کم شیرین است میتوانید مقداری شکر یا عسل هم به مایه بستنی یخی اضافه کنید).  

بستنی یخی هندوانه

 

طرز تهیه بستنی یخی سه لایه مخصوص شب یلدا

 

اگه قصد دارید برای شب یلدا یه بستنی جذاب با هندوانه درست کنید یه پیشنهاد عالی براتون داریم. بستنی یخی هندوانه سه لایه با طرح خاص و استثنائی برای پذیرایی توی مهمونی های شما عالیه. مخصوصاً برای شب یلدا. البته توی مناسبت های دیگه مثل تولد بچه ها هم میتونید ازش استفاده کنید.

مواد لازم بستنی یخی هندوانه ای سه لایه

  • هندوانه خرد شده 3 و 1/2 پیمانه
  • شکر 2 قاشق غذاخوری
  • آبلیمو 1 قاشق غذاخوری
  • شکلات چیپسی 1/4 پیمانه
  • ماست 1/2 پیمانه
  • طالبی خرد شده 1 پیمانه
 

مرحله اول:

ابتدا هندوانه را پوست بکنید و خرد کنید و تا جای ممکن دانه هایش را خارج کنید. سپس آن را همراه با ۱ قاشق شکر و ۱ قاشق آبلیمو داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزید و پالس بزنید تا له شود و به شکل اسموتی درآید. اسموتی هندوانه را داخل قالب بستنی یخی یا لیوان‌های مورد نظرتان بریزید. هر لیوان را تا حدود ۲/۳ آن پر کنید.

هندوانه قالب بستنی یخی

مرحله دوم:

شکلات چیپسی را بین لیوان‌ها تقسیم کنید و داخل هر کدام چند عدد شکلات بیاندازید. محتویات هر لیوان را با یک چوب بستنی کمی هم بزنید تا شکلات داخل آن‌ها پخش شود و سپس چوب را در وسط لیوان قرار دهید. قالب را به مدت ۱-۲ ساعت در فریزر قرار دهید.

چوب بستنی یخی

مرحله سوم:

وقتی اسموتی هندوانه فریز شد آن را خارج کنید و روی هر لیوان کمی ماست بریزید. به اندازه‌ای ماست بریزید که جا برای یک لایه طالبی هم باقی بماند. مجدداً حدود ۱ ساعت در فریزر بگذارید تا ماست هم یخ بزند. طالبی را خرد کنید و همراه با یک قاشق شکر در مخلوط کن بریزید و میکس کنید. اسموتی طالبی را هم روی بستنی‌های یخی بریزید و دوباره قالب را ۲ ساعت در فریزر قرار دهید.

ماست و طالبی بستنی یخی

مرحله چهارم:

برای خارج کردن بستنی‌ها از قالب، قالب را زیر آب گرم بگیرید ولی مراقب باشید آب داخل وارد قالب نشود. بستنی یخی هندوانه‌ای آماده است. می‌توانید آن را در کیسه پلاستیکی داخل فریزر نگه دارید و هر وقت دوست داشتید میل بفرمایید.

خارج کردن بستنی از قالب

نکته های کلیدی تهیه بستنی یخی هندوانه:

- میتوانید در روش اول آبمیوه را حذف کنید. - میتوانید مقداری آب لیموی تازه به بستنی یخی اضافه کنید. - اگر هندوانه شیرین نیست از مقداری عسل استفاده کنید. - در روش دوم به جای طالبی میتوان از کیوی هم استفاده کرد. کافی است کیوی خرد شده را با مقدار کمی آب میکس کنید. - بدون مخلوط کن هم میتوان بستنی یخی هندوانه ای تهیه کرد. به این ترتیب که میوه ها را با پشت چنگال کاملاً له میکنید. البته این روش کمی زمان بر و خسته کننده است.