آیس پک خونگی رو می تونید با بستنی ساده وانیلی، شکلاتی، قهوه و یا حتی میوه ای درست کنین. اما با بستنی کاکائویی میتونید یه آیس پک شکلاتی بی نظیر تهیه کنید.

اگه بستنی ساده استفاده کنین لازمه کمی پودر کاکائو توش بریزین. به جای موز می تونید از میوه های دیگه ای مثل توت فرنگی، شاتوت، آناناس، هلو و انبه نیز استفاده کنید. مواد این دسر خوشمزه رو می تونید کامل له کنید، اما اگر بخواید زیر دندون احساس بشه باید اون ها رو خرد کنید.

با درست کردن آیس پک شکلاتی، روزهای گرم تابستان رو برای خود و عزیزانتون خنک کنید و ازش لذت ببرید. این نوشیدنی محبوب رو به شکل های مختلف درست می کنند. همه افراد از کوچک و بزرگ، پیر و جوان اون رو دوست دارند، به همین دلیل آیس پک فروشی ها همیشه شلوغ هستند.

اما آیسپک شکلاتی زمانی خوشمزه تره که خودتون در منزل این دسر خوش طعم و بی نظیر رو درست کنید. دسر های تابستونی دیگه مثل فالوده شیرازی، ژله فالوده و انواع بستنی رو قبلا به شما عزیزان آموزش دادیم. اما امروز ایران کوک طرز تهیه یک آیس پک شکلاتی راحت رو به شما آموزش می ده.

 

طرز تهیه آیس پک خانگی

مرحله اول: آماده کردن آیس پک شکلاتی

بستنی را از فریزر خارج کنید تا کمی نرم شود. این نکته را در نظر داشته باشید که بستنی شما نباید خیلی شل و آبکی شود. موز را داخل مخلوط کن ریخته تا کمی له شود. شیر و بستنی را به موز اضافه کنید. (اگر بستنی ساده است در این مرحله یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو هم اضافه کنید) دستگاه را روشن کرده تا مواد با هم مخلوط شوند. سعی کنید خیلی هم نزنید، که بستنی رقیق نشود.

مرحله دوم: آماده کردن لیوان و تزیین

دیواره های لیوان را با سس شکلات یا شکلات آب شده تزیین کنید. وقتی شکلات کمی سفت شد، آیس پک را داخل آن بریزید و با دراژه یا شکلات چیپسی تزیین کنید.

 

تزیین آیسپک شکلاتی

نکات کلیدی برای تهیه آیس پک شکلاتی

- مقدار شیری که داخل آیس پک استفاده می شود برای رقیق کردن بستنی است. بنابراین نباید خیلی زیاد داخل مواد بریزید.

- یرای زیباتر شدن ظاهر آیسپک شکلاتی می توانید ته ظرف از ترافل رنگی، میوه و شکلات استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که اگر خیلی زیاد بریزید چون داخل دسر آب می شوند باعث شیرین شدن بیش از حد آن می شوند.

- برای قوام و خوشمزه تر شدن دسر می توانید 2 قاشق خامه صبحانه داخل مواد آن بریزید. - به دلخواه خود می توانید از مغزهای مختلف مانند گردو، پسته و یا فندق خرد شده نیز داخل آن استفاده کنید. - اگر مخلوط کن ندارید اصلا نگران نباشید، چون برای مخلوط کردن مواد اولیه می توانید از چنگال و یا همزن برقی استفاده کنید. فقط باید ظرفهایی که استفاده می کنید سرد باشند تا بستنی زود آب نشود. - اگر از بستنی شکلاتی استفاده می کنید نیازی به اضافه کردن پودر کاکائو نمی باشد. - اگر برای تزیین لیوان آیس پک از شکلات تخته ای استفاده می کنید، ابتدا به روش بن ماری آن را آب کنید و سپس استفاده کنید. - می توانید برای دیزاین آیس پک شکلاتی از خامه و یا شکلات سفید نیز استفاده کنید.

عکس ها از اینستاگرام: @armiamardanian

@b._.lifestyle