در روزهای گرم تابستان هیچ چیز دلچسب‌تر از طالبی نیست. این میوه خوشمزه آب زیادی دارد و به رفع عطش و تشنگی در روزهای گرم کمک می‌کند. همچنین طالبی سرشار از مواد مغذی و انواع ویتامین‌هاست که برای بدن مفید هستند. این میوه دارای مقدار زیادی بتاکاروتن است که در بدن تبدیل به ویتامین آ می‌شود. ویتامین آ نیز یک آنتی‌اکسیدان عالی است و به پیشگیری از سرطان، کاهش کلسترول و جلوگیری از بیماری‌های قلب و عروق کمک می‌کند.

برای لذت بردن بیشتر از طعم و خواص طالبی، می‌توانید با این میوه خوشمزه بستنی نیز درست کنید. ما در این مطلب طرز تهیه بستنی طالبی خانگی را به شما آموزش خواهیم داد. مطمئن باشید با خواندن این دستور و رعایت دقیق نکات آن می‌توانید بستنی طالبی حرفه‌ای و معرکه‌ای درست کنید.

فقط حواس‌تان باشد که برای درست کردن این بستنی، طالبی‌های شیرین و رسیده را انتخاب کنید. طالبی شیرین باید صدای توخالی داشته باشد و رنگ پوستش به کرم یا زرد مایل باشد. همچنین از پوست طالبی رسیده، بوی شیرین ملایمی به مشام می‌رسد.

 

طرز تهیه بستنی طالبی

مرحله اول

پوست طالبی را بگیرید و تخم‌های آن را خارج کنید. سپس طالبی، شکر، ثعلب و آبلیمو را در مخلوط کن بریزید تا یکدست شوند.

بستنی

 

مرحله دوم

مواد میکس‌شده را درون ظرفی فلزی بریزید، در آن را ببندید و چند ساعت داخل فریزر قرار دهید. هر 30 دقیقه یک بار مواد را کمی هم بزنید تا مانع از یخ زدن بستنی شود.

مرحله سوم

داخل یک کاسه، خامه را با پودر قند بزنید تا سفت شود و فرم بگیرد. سپس آن را به بستنی اضافه و مخلوط کنید. کمی زمان دهید تا بستنی بسته شود (این مرحله برای طعم‌دهی بیشتر است و اجباری برای اضافه کردن خامه نیست).

بستنی

نکات طلایی در تهیه بستنی طالبی

-این بستنی را می‌توانید برای تزیین درون طالبی خالی‌شده قرار دهید. همچنین می‌توانید آن را داخل بستنی‌خوری به همراه تکه‌های طالبی، پودر پسته و … سرو نمایید.

-ثعلب را می‌توانید از لوازم قنادی یا عطاری تهیه کنید. همچنین دقت کنید ثعلب‌تان کیفیت خوبی داشته باشد وگرنه بستنی یخ‌زده و کش‌دار نمی‌شود.

-اضافه کردن شکر زیاد باعث نبستن بستنی می‌شود.

سخن آخر

طالبی از جمله میوه‌های محبوب و دلچسب در روزهای گرم تابستان است. برای لذت بردن بیشتر از طعم و خواص طالبی، می‌توانید با این میوه خوشمزه بستنی نیز درست کنید. در صورتی که یک دستور تهیه خوب داشته باشید، درست کردن بستنی طالبی اصلا کار سختی نیست.

برای تهیه بستنی این بستنی خوشمزه ابتدا طالبی را پوست بگیرید و همراه شکر، ثعلب و آبلیمو در مخلوط کن بریزید تا یکدست شوند. سپس این مواد را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا بستنی ببندد. در آخر نیز خامه را با پودر قند بزنید تا یکدست شود و بعد به بستنی اضافه کنید. به همین راحتی می‌توانید بستنی طالبی خانگی درست کنید.