همه ی ما نام باتر کریم را به عنوان نوعی خامه برای روکش کیک شنیده ایم اما در این مقاله به شما خواهیم گفت که باتر کریم چیست. همچنین طرز تهیه باتر کریم ساده را به شما آموزش خواهیم داد تا در منزل آن را درست کنید. بعد از تهیه کرم تفاوت باتر کریم خانگی را با باتر کریم آماده احساس خواهید کرد. بهترین مزیت استفاده از کرم نسبت به خامه این است که به راحتی فرم میگیرد و در هوای گرم فرمش را از دست نمیدهد. در ضمن علاوه بر تزیین کیک حتی کیک تولد می توانید آن را در انواع دسر هم استفاده کنید.

باتر کریم چیست؟

باتر کریم یا همان باتر آیسینگ یکی از انواع پر کننده (فیلینگ) است که برای لایه های داخلی کیک یا به عنوان روکش کیک برای تزیین استفاده می شود. این کرم علاوه بر تزیین کیک برای تزیین انواع دسر و شیرینی نیز کاربرد دارد. این نوع کرم بسته به مواد اولیه به کار رفته در آن انواع مختلفی دارد. اما مواد اولیه و اصلی تشکیل دهنده باتر کریم ساده همان کره و شکر یا پودر قند است. در طرز تهیه باتر کریم گاه به جای کره از کره گیاهی یا مارگارین نیز استفاده می شود. انواع باتر کریم می تواند با اضافه کردن شکلات، پوره میوه ها و انواع عصاره و طعم دهنده تهیه شود. از آنجا که کیک خانگی از در دسترس ترین دسر هاست. تزیین کیک نیز بسیار اهمیت دارد. طرز تهیه باتر کریم ساده به عنوان روکش خامه ای کیک نیز مهم تلقی می شود. انواع مختلف باتر آیسینگ در شیرینی پزی کاربرد دارند. ما در اینجا ساده ترین روش تهیه باتر کریم یعنی طرز تهیه باتر کریم ساده را به شما آموزش خواهیم داد تا برای تزیین کیک از آن استفاده کنید و از خورن آن لذت ببرید. در این دستور خواهید دید که تنها با 4 ماده اولیه می توانید روکش کیک خانگی درست کنید. هزاران آشپز از این دستور برای تزیین کیک، برای لایه های کیک و یا روی براونی خود استفاده می کنند.

باتر کریم ساده

طرز تهیه باتر کریم ساده

مرحله اول:

در یک کاسه متوسط، پودر قند و کره را با قاشق یا همزن برقی با سرعت کم مخلوط کنید. وانیل و 1 قاشق شیر را به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

  مخلوط کردن مواد باتر کریم

مرحله دوم:

شیر باقی مانده را به مواد اضافه کنید و با دور تند هم بزنید تا مواد صاف و یکدست شود. استفاده از شیر در باتر کریم برای این است که اگر کرم را در فضای خنک قرار دادیم کاملا نبندد و حالت کرمی خود را حفظ کند. اگر روکش شما خیلی غلیظ بود، دوباره مقدار کمی شیر اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به غلظت مورد نظر برسد. اگر روکش شما خیلی رقیق شد، مجددا مقدار کمی پودر قند اضافه کنید.

  مواد اولیه باتر کریم  

نکات کلیدی تهیه باتر کریم ساده:

- این میزان مواد اولیه باتر کریم برای پوشش لایه میانی و روی کیک گردی با قطر 22 سانتی متر کافی است.

- مدت زمان تهیه کرم ساده برای روکش کیک بسیار کم است و شما میتوانید در کمترین زمان آن را تهیه کنید. همچنین می توانید با انواع رنگ خوراکی باتر کریم رنگی درست کنید.

- برای رنگ کردن باتر کرم ترجیحا از رنگ خوراکی ژله ای استفاده کنید و از استفاده از رنگ های رنگ خوراکی مایع خودداری کنید.

- اگر باتر کرم را در طرز در بسته سفت و در یخچال نگهداری کنید ، یک هفته ماندگاری خواهد داشت.

- اگر دانه وانیل در درسترس دارید استفاده از آن بهتر از عصاره وانیل و ملحقات آن است. زیرا وانیل علاوه بر مزه و بو، شیرینی شکر را نیز افزایش می دهد. در نتیجه در تهیه باتر کریم ، با افزایش مقدار وانیل می توانید میزان پودر قند را کم کنید.

- می توانید از انواع طعم دهنده ها در تهیه این کرم استفاده کنید. می توانید با افزودن عصاره بادام یا مرکبات به  باتر کرم آن را خوشمزه تر کنید.

- قبل از استفاده از کره آن را به دمای محیط برسانید. بدین صورت که با هم دما شدن کره با محیط، کره شکل خود را حفظ کند اما کناره هایش نرم شده باشد. برای امتحان کردن، انگشت خود را روی کره فشار دهید. اگر کمی فرو رفت کره آماده استفاده است.

  آب شدن کره باتر کریم   - می توانید به جای پودر قند از پودر شکر استفاده کنید. - قبل از استفاده از پودر قند یا پودر شکر آن را دو بار الک کنید. - اگر بافت کرم برای تزیین شل بود می توانید آن را داخل یخچال نگه دارید تا کمی سفت شود سپس آن را داخل قیف و ماسوره بریزید و برای تزیین استفاده کنید. - باتر کریم نسبت به خامه سنگین تر است و استفاده از آن به مقدار زیاد توصیه نمی شود. - می توانید به اندازه نوک انگشت نمک به مواد اولیه اضافه کنید. مقدار خیلی کم نمک باعث می شود دیگر مواد طعم خود را بیشتر نشان دهند.

 طرز تهیه باتر کریم ساده