بستنی توت فرنگی یه نوع جذاب از بستنیه که فکر نمی کنم هیچ نوع بستنی بتونه باهاش رقابت کنه. بستنی ها به طور کلی خیلی دوست داشتنی و جذابن. ظاهر خوشگلی دارن و همیشه شادی بخش هستن. ولی توی فصل بهار و تابستون مسلما لذتشون دو برابر میشه. لذت بردن از بستنی فقط مربوط به سرو کردنش نیست. تهیه کردن اون هم یکی از هیجان انگیزترین بخش های آشپزی به حساب میاد.

بستنی توت فرنگی طرز تهیه خیلی راحتی داره و میشه سریع آماده ش کرد. توی این دستور تهیه که قصد داریم در ادامه بیشتر دربارش صحبت کنیم قرار نیست بستنیِ ما با اسانس درست بشه. بلکه قراره یه بستنی توت فرنگی خانگی با تکه های توت فرنگی باشه که طعمی کاملا طبیعی داره، سالم و مقویه و با توت فرنگی های تازه تهیه میشه. این بستنی خونگی مثل بستنی چوبی پسته ای، بستنی یخی هندوانه یا بستنی یخی طالبی، نیازی به قالب خاص یا چوب بستنی نداره. میتونین اون رو توی هر ظرفی که دوست دارین، سرو کنین.

بستنی توت فرنگی با شیر عسلی و خامه تهیه میشه که همین مساله بافت غلیظی به بستنیتون میده و اون رو بسیار خوش طعم می کنه. به نظر من بستنی توت فرنگی و شیر از بستنی یخی توت فرنگی خوشمزه تره. نظر شما چیه؟

راستی پیشنهاد میدم بعد از تهیه کردن بستنی توت فرنگی خانگی حتما بستنی چیز کیک توت فرنگی رو هم امتحان کنین که طعمش بی نظیره. حالا دیگه وقت تهیه یه بستنی ساده اما شگفت انگیزه!

طرز تهیه بستنی توت فرنگی

مرحله اول:

توت فرنگی ها را به خوبی بشویید و تمیز کنید. توت فرنگی ها را نصف کرده و سپس آن ها را در یک میکسر یا غذاساز بریزید.

خرد کردن توت فرنگی

مرحله دوم:

به کمک غذاساز توت فرنگی ها را خرد و ریز نمایید. حالا آن ها را به یک شیر جوش یا قابلمه کوچک منتقل کنید.

میکس کردن توت فرنگی

مرحله سوم:

سه قاشق شکر را به توت فرنگی اضافه کنید. سپس آن را روی حرارت قرار دهید.

افزودن شکر

مرحله چهارم:

در این مرحله از تهیه بستنی توت فرنگی باید مخلوط توت فرنگی و شکر را با هم ترکیب کنید و اجازه دهید به مدت 5 تا 6 دقیقه توت فرنگی ها روی حرارت بجوشند.

جوشیدن توت فرنگی

مرحله پنجم:

پس از گذشت این مدت، حرارت را خاموش کنید. قابلمه را در کناری بگذارید تا از حرارت آن کم شود. سپس به مدت یک ساعت مخلوط توت فرنگی را در یخچال بگذارید تا کاملا خنک شود.

خنک شدن توت فرنگی

مرحله ششم:

خامه فرم گرفته، شیر عسلی و اسانس وانیل را در یک کاسه بزرگ بریزید. با همزن دستی به خوبی مواد را با هم مخلوط کنید تا به غلظتی مشابه با عکس زیر برسند.

مخلوط شیر و خامه

مرحله هفتم:

مخلوط توت فرنگی سرد را از یخچال بیرون بیاورید و به مخلوط خامه و شیر اضافه کنید.

افزودن توت فرنگی به خامه

مرحله هشتم:

با همزن دستی به مدت 10 تا 15 ثانیه مخلوط را به آرامی بهم بزنید. سپس مخلوط را در یک کاسه مناسب یا ظرف بستنی بریزید و در فریزر قرار دهید.

مخلوط کردن بستنی

مرحله آخر:

بستنی توت فرنگی باید حداقل 8 ساعت در فریزر بماند. پس از 8 ساعت، آن را سرو کنید و لذت ببرید.

سرو بستنی توت فرنگی

نکات کلیدی تهیه بستنی توت فرنگی

- دستور تهیه این بستنی از سایت yummyoyummy ترجمه شده است.

- روش دیگری هم هست که در آن بستنی توت فرنگی با ثعلب تهیه میشود. این دستور به دلیل نیاز به پخت دارد و در آن از زرده تخم مرغ استفاده میشود. این روش تهیه را میتوانید در وبلاگ آشپزخانه کوچک من بخوانید.

- بستنی توت فرنگی با تزیین جذاب تر می شود. میتوانید برای تزیین این بستنی از تکه های توت فرنگی تازه، ترافل های رنگی، مربا توت فرنگی و یا سس توت فرنگی استفاده کنید.