درست کردن و خوردن غذاهای سوخاری گوشتی یا گیاهی خیلی پرطرفداره و برای خیلی ها غذاهای سوخاری بهترین نوع غذا به حساب میاد و می دونم کسانی که اهل پخت و پز هستن حتما نوعی از اون ها رو توی خونه تهیه و سرو کردن به خصوص مرغ سوخاری و قارج سوخاری که از محبوب ترین غذاهای سرخ کردنی هستند. برای درست کردن یک غذای سوخاری خوشمزه که حتی می شه غذای مجلسی هم به حساب بیاریمشون محدودیت خاصی نداریم و تقریبا با انواع گوشت و سبزیجات می شه سوخاری تهیه کرد مثل بال سوخاری، سیب زمینی سوخاری، تخم مرغ سوخاری، بادمجان سوخاری و... که اینها رو میشه به عنوان غذای اصلی یا فینگر فود و پیش غذا سرو کرد.

  بادمجان سرخ شده  

بادمجان از جمله گیاهانی است که اگر طرفدارش باشید بی شک به هر صورتی که  تهیه بشه عاشقش می شید و از خوردنش سیر نمی شید چون هم بسیار لذیذ و دوست داشتنیه و هم پر خاصیت و مفید برای بدن.

من خودم از اون دسته آدم هایی هستم که به نظرم بادمجون رو می شه به عنوان عضو ثابت وعده های غذایی به هر شکلی مصرف کرد که قطعا بادمجون سرخ شده دوست داشتنی ترین نوعش برای منه. خب به این ترتیب من یکی از عاشقای بادمجان هستم و به همین دلیل امروز می خوام روش تهیه بادمجان سوخاری کاملا گیاهی و مخصوص گیاهخواران  رو بهتون آموزش بدم که می تونید با انواع سس و دیپ سروش کنیدش.

  بادمجان سرخ شده

طرز تهیه بادمجان سوخاری

 

مرحله اول:

بادمجان ها را بشویید و پوست بگیرید و به شکل دلخواه برش بزنید. (برای درست کردن بادمجون سوخاری (Eggplant Fritters) نیازی نیست که حتما پوست بادمجان رو بگیرید . آن ها را می توانید با پوست سوخاری کرد)

  تهیه بادمجون سوخاری  

مرحله دوم:

بادمجان ها رو در ظرفی پر از آب نمک قرار بدید تا به مدت یک ساعت استراحت کند . به این روش اگر بادمجون تلخی داشته باشد تلخی اش از بین می رود.

 

مرحله سوم:

بادمجان ها رو در آبکش بریزید و اجازه دهید کاملا خشک و آب گرفته شود.

 

مرحله چهارم:

آرد، آرد برنج، شکر، نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه،  آویشن، پودر سیر، جوش شیرین را مخلوط کنید .

  تهیه بادمجان سوخاری    

مرحله پنجم:

 آب را به تدریج بیافزایید و هم بزنید تا خمیر شل و یکدستی بدست آید.

  خمیر سوخاری  

مرحله ششم:

روغن را در تابه بریزید و با حرارت ملایم داغ کنید و بعد بادمجان ها را در مایه آماده شده بزنید و در روغن داغ قرار دهید تا کاملا سرخ و برشته شود.

سرخ کردن  

بادمجان سوخاری را با سس تارتار، سس کچاپ و انواع دیپ و سس خانگی می توان  سرو کرد. نوش جان!

بادمجان خوشمزه  

نکات کلیدی تهیه بادمجان سوخاری

-برای تهیه بادمجون سوخاری خوشمزه از انواع ادویه می توان استفاده کرد که به ذایقه شما بستگی دارد.

-برای اینکه بادمجان مزه دار تر شود می توان مقداری آب لیموتازه و نمک و فلفل را پس از آب کشی کردن به بادمجان افزود و پس از خشک شدن آن ها را سرخ کرد.

-به این روش می توان انواع سبزیجات یا مواد را سرخ و سوخاری کرد.

-اکر دوست دارید می توانید به جای آب از شیر های گیاهی یا شیر معمولی استفاده کنید.

-مقدار مایعات مصرفی برای تهیه خمیر بستگی به نوع آرد و سبک یا سنگینی آن دارد پس حتما آن ها را کم کم بیافزایید تا خمیر بیش از حد شل نشود. خمیر باید به صورتی باشد که  زمانی که بادمجان را در آن فرو می برید به سطح بادمجان بچسبد و روی آن را بپوشاند.